Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Ciso’s zien zero trust steeds meer als topprioriteit

Zero trust
06 augustus 2021 - 09:13ActueelGovernance & PrivacyForrester
Teus Molenaar
Teus Molenaar

Ongeveer een kwart van de Europese besluitvormers op het gebied van beveiliging in verschillende industriesectoren zegt dat de implementatie van een zero trust-strategie het komende jaar een topprioriteit zal zijn voor hun bedrijf. Dit blijkt uit uit onderzoek van Forrester. Organisaties die het zero trust-model voor it-security willen invoeren, dienen te beginnen met identiteit- en apparaatbeheer als dat nog niet volwassen is. Zo schrijft analist Paul McKay in het rapport ‘Zero Trust Adoption In Europe’.

Europese ciso’s moeten zero trust behandelen als een algemeen implementatieprogramma in plaats van een reeks afzonderlijke technische initiatieven. Forrester ziet als een van de grootste en meest voorkomende belemmeringen voor implementatie het uiteenlopende begrip van wat zero trust betekent binnen een organisatie en wat de algemene bedrijfsarchitectuurstrategie voor zero trust is. ‘Dit leidt vaak tot concurrerende initiatieven van verschillende delen van it, verspilling van investeringen en beperkt de vooruitgang’, aldus Forrester-analist McKay. ‘Zero trust heeft een ‘leidende geest’ nodig om een gemeenschappelijk architecturaal raamwerk en principes op te stellen waar iedereen naar toe wil werken.’

Koppelen aan strategie

De zero trust-adoptiecijfers in Europa lopen goed gelijk met de rest van de wereld. Europese beveiligingsleiders moeten nadenken over hoe zij zero trust binnen hun bedrijf kunnen bepleiten en de implementatie ervan koppelen aan strategische bedrijfsdoelstellingen.

Terwijl Europese ciso’s werk maken van zero trust-initiatieven, wordt het minder vaak als prioriteit genoemd door cio’s en anderen die invloed hebben op belangrijke it-aankopen. In de Forrester Analytics Business Technographics Priorities And Journey Survey, 2021, zei slechts 17 procent van de Europese it-aankoopbeïnvloeders dat het implementeren van een zero trust-beveiligingsstrategie een hoge of kritieke prioriteit is voor hun organisatie in de komende twaalf maanden. ‘Het is duidelijk dat er buiten beveiliging nog veel werk moet worden verzet om cio’s en andere beïnvloeders van it-uitgaven ervan te overtuigen dat dit hoog op de prioriteitenlijst staat’, concludeert Forrester.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hoe raakt NIS2 ook jouw bedrijf?

    De nieuwe cyberregels voor het MKB in aantocht

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Stichting Optimale Samenwerking in samenwerking met INKIS B.V.

    Datagedreven integrale aanpak van complexe casuïstiek in het sociaal domein (Stichting Optimale Samenwerking in samenwerking met INKIS B.V.)
    Pijl naar rechts icoon

    osapiens

    Hoe Solo midocean van duurzaamheidsregels een groeikans maakt (Osapiens)
    Pijl naar rechts icoon

    AI Flitsmeester

    Interactieve flitskaarten (AI Flitsmeester)
    Pijl naar rechts icoon

    AgentsLab

    AgentsLab
    Pijl naar rechts icoon

    Genesys

    Genesys Cloud Agentic Virtual Agent powered by LAMs (Genesys Cloud)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    De QR-code als strategische sleutel vo...

    Productdata speelt een belangrijke rol binnen productieketens. Consumenten verwachten transparantie en ketenpartners vragen om betrouwbare informatie. En ook wet- en regelgeving stelt steeds hogere eisen aan de beschikbaarheid en kwaliteit...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    CISO
    Governance & Privacy

    Ciso’s in 2021: als de kalmte na de storm uitblijft

    CISO
    Carrière

    Gartner: dit zijn de 5 succesfactoren voor ciso’s

    Cloud & Infrastructuur

    Wat is zero-trust wel (en wat niet)?

    Cloud & Infrastructuur

    Concept ‘zero-trust’ staat als een huis

    Security & Awareness

    ‘Cyberoorlog in Oekraïne kan ook het Westen raken’

    talent
    Carrière

    Behoud toptalent met thuiswerkbeleid en zero trust

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs