Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Luid de grote klok voor een nieuwe erp

22 juni 2021 - 14:153 minuten leestijdOpinieGovernance & Privacy
Max van Eeghen
Max van Eeghen

De coronacrisis heeft bedrijven bij de haren het digitale tijdperk ingesleurd. Plannen voor digitalisering en innovatie zijn in een stroomversnelling geraakt en it-architecturen in toptempo gemoderniseerd. Des te opvallender dat de ruggengraat van veel bedrijven – het erp-systeem – nog niet overal is mee veranderd.

De gemiddelde enterprise-level-organisatie heeft zo’n 850 applicaties in gebruik. Daarvan staat maar ongeveer een derde met elkaar in verbinding. Het it-landschap van bedrijven bestaat meestal uit een combinatie van legacy en nieuwe technologie – en de samenwerking tussen die twee gaat niet altijd even vlekkeloos. Het samenvoegen van een digitaal ecosysteem dat fragmenteert, is dé uitdaging van het moment: bedrijven willen een naadloze, geïntegreerde ervaring bieden die voldoet aan de verwachtingen van zowel klanten, medewerkers als partners. Alleen bedrijven die deze uitdaging overwinnen door gebruik te maken van snelle, slimme integraties en workflow-automatisering kunnen de concurrentie bijbenen en koplopers zijn.

Kloof

Boomi ondervroeg 1675 cto’s en enterprise-it-architecten van over de hele wereld over hun erp-strategie en de bijbehorende uitdagingen. Daaruit bleek dat maar liefst negentig procent van de Nederlandse respondenten aangeeft het erp-systeem te willen moderniseren, bijvoorbeeld met een strategie voor composable erp. Zo hopen ze de kloof tussen legacy en moderne applicaties te overbruggen en tegemoet te komen aan de eisen van de huidige competitieve markt.

Tijdrovend

Als de bereidheid tot moderniseren zo hoog is, waarom is dan nog niet elk bedrijf om? Hoewel een composable erp een bedrijf toonbaar flexibeler maakt, is de integratie van verschillende applicaties vaak een ingewikkeld en tijdrovend proces. Traditionele integratie-oplossingen vragen vaak om specifieke, dure en arbeidsintensieve code processen. Er moet dus ook in de basis van de it-infrastructuur gemoderniseerd worden, bijvoorbeeld door legacy-it te vervangen door cloud-oplossingen.

Dat bedrijven daar de noodzaak van inzien, is terug te zien in het onderzoek: tachtig procent van de Nederlandse deelnemers aan het onderzoek geeft bijvoorbeeld aan al bezig te zijn met cloudmigratie.

Versnellen

Dat zijn goede eerste stappen. Door het erp-systeem te moderniseren en naar de cloud te migreren krijgt de it-afdeling meer ruimte. Want hoewel die migratie it-afdelingen initieel meer tijd kost, besparen ze die tijd weer op het onderhoud: dat wordt na een succesvolle implementatie overgedragen aan een externe dienstverlener. Daardoor krijgt it ruimte om ook andere bedrijfsonderdelen te innoveren en moderniseren.

Het is een ongelooflijk lastig jaar geweest, met talloze veranderingen en technologische uitdagingen. Juist daardoor is de focus op modernisering komen te liggen. De afgelopen maanden is er heel veel tijd gestoken in het draaiend houden van de organisatie, en nu is het tijd om te versnellen. Daarbij moet geïnvesteerd worden in innovatie, en composable erp is een onmisbaar onderdeel om bovenaan de ranglijst te blijven staan.

Auteur: Max van Eeghen, director Benelux, Scandinavië & Israël bij Boomi

Meer over

ArchiveringLegacy

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Regelgeving en zorgplicht helpen organisaties om succesvol en veilig te zijn

    Hoe helpen regelgeving en zorgplicht organisaties om succesvol en veilig te zijn?

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Hoe raakt NIS2 ook jouw bedrijf?

    De nieuwe cyberregels voor het MKB in aantocht

    Eén reactie op “Luid de grote klok voor een nieuwe erp”

    1. Een Oudlid schreef:
      22 juni 2021 om 21:54

      Waar staat ERP eigenlijk voor? Ik zou bijvoorbeeld de E in kunnen vullen met EARLY als het gaat om een planning waarin de kwaliteit van de voorspelbaarheid door een groot aantal onzekere factoren bepaald wordt. Composable ERP klinkt dan als het masseren van de realiteit met data die even veranderlijk is als het weer.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    AI-tool die hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts maakt voor het Rotterdams Philharmonisch Orkest (Wondercast)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Software & Development

    Flexibiliteit leidend bij nieuwe erp-software

    Carrière

    Gezocht: nieuwe generatie supergebruikers van erp

    Innovatie & Transformatie

    Stel je eens voor dat erp dit kan…

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs