Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

NS: Geen internet in trein

04 december 2007 - 10:05ActueelGovernance & PrivacyKPNNS

Er komt voorlopig geen internet in de trein. De Nederlandse Spoorwegen (NS) achten het plan om intercity’s uit te rusten met internet financieel niet haalbaar. Een samenwerking met KPN om de verbindingen te realiseren is beëindigd.

Volgens de NS zijn de plannen om treinen uit te rusten met draadloos internet voor reizigers niet haalbaar. Dat maakte de Spoorwegen gisteren bekend. "De plannen om treinen uit te rusten met internet zijn te grootschalig en bedrijfseconomisch niet haalbaar", liet de bedrijfstop weten. De samenwerking tussen NS en KPN is officieel beëindigd. Beide partijen werkten samen om reizigers van intercity’s te voorzien van internet, actuele reisinformatie en nieuws en entertainment. 

Kosten

De kosten voor het inbouwen van de hardware in treinen pakken hoger uit dan verwacht en inkomsten uit reclames (een belangrijke financieringsbron) vallen tegen. Volgens beide partijen komt het project tientallen miljoenen euro’s tekort om rendabel te zijn.

Haalbaarheid

De NS heeft al langer het plan om treinen uit te rusten met gratis internet. Daarvoor werd vorig jaar een intentieverklaring getekend met KPN. Toch is er telkens discussie over de haalbaarheid. Eerder haakten RTL Nieuws en de gratis ochtendkrant Dag af als potentiële leveranciers van video-content en informatie.   

Reisinformatie

De NS laat weten dat het zich eerst gaat richten op het geven van actuele reisinformatie aan klanten. Dat gebeurt onder meer via electronische schermen in de stations, via bakken boven de perrons en lichtkranten in stoptreinen.

Voorstel PvdA

Maandag melde PvdA kamerlid Diederik Samsom vlak voor de behandeling van de verkeersbegroting in de Tweede kamer, dat de NS vaart moet zetten achter beloften over gratis internet in treinen. Samsom wil dat de Kamer 15 miljoen euro uittrekt om internet in de treinen mogelijk te maken. Internet zal volgens Samsom  reizen met de trein aantrekkelijker maken voor forensen, studenten en het zakelijk autoverkeer terugdringen. Volgens het kamerlid vergt de totale investering voor internet in treinen 50 tot 100 miljoen euro. Hij vindt dat NS, ProRail en commerciële partijen moeten bijspringen voor de overige kosten.

Meer over

Diensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Pieter de Haer, Portfoliomanager Previder

    Partnerartikel
    AdvertorialCloud & Infrastructuur

    Hybride cloud: belofte of valkuil?

    Pieter de Haer, Portfoliomanager Previder De hybride cloud is de belofte van dit moment. Organisaties zien een model voor zich...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Ransomware data opslag
    AchtergrondSecurity & Awareness

    Ransomware in de zorg, hoe gaat Eurofins om met Nederlandse data?

    Jacob Spoelstra blazen vermoeiend
    ChannelGovernance & Privacy

    Spoelstra Spreekt: Even niet

    ai
    ActueelData & AI

    Kort: Adviesraad voor NDS, contractbreuk VMware, ook Cloudflare gehackt (en meer)

    Google Big Tech
    ActueelGovernance & Privacy

    Google hoeft Chrome niet te verkopen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    SAP investeert miljarden in digitale soevereiniteit EU

    veilig security
    ActueelGovernance & Privacy

    Kort: Liever veilig dan goedkoop, Trump boos op Big Tech, onkraakbare quantumversleuteling (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs