Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
ontslag ontslaan

ICT-managers willen ‘lekkend’ personeel ontslaan

04 december 2007 - 09:17ActueelInnovatie & TransformatieCheck Point
Diederik Toet
Diederik Toet

Medewerkers die bewust of onbewust gegevens lekken of verliezen, moeten worden ontslagen. Dat vindt meer dan een derde van Engelse ict-managers volgens recent onderzoek dat werd uitgevoerd naar aanleiding van geruchtmakend dataverlies bij de Britse belastingdienst.

Maar liefst 36 procent van de mensen die aan het hoofd staan van een Britse ict-afdeling zou medewerkers op straat zetten als ze er achter komen dat ze vertrouwelijke informatie hebben gelekt of verloren. Dat blijkt uit onderzoek dat Check Point, leverancier van beveilings- en encryptiesoftware, kortgeleden in Groot-Brittannië uitvoerde.

Aanleiding voor de rondvraag onder 140 ict-managers is een voorval in november, waarbij de Britse belastingdienst HMRC twee cd’tjes met gegevens van de kinderbijslagadministratie kwijtraakte. Op de schijfjes stonden de verzekerings- en bankgegevens van alle Britse huishoudens met kinderen onder de 16 jaar.

Voldoende vertrouwen

De meeste managers hebben voldoende vertrouwen in de manier waarop hun gegevens momenteel zijn beveiligd. Twee derde zegt dat het dataverlies bij de Britse belastingdienst voor hen geen aanleiding is om het ict-budget anders te benutten. Toch blijkt dat minder dan de helft te werken met gegevensversleuteling. Slechts 11 procent van de ondervraagde ict-managers gaf aan hun ict-prioriteiten wel te herzien na het euvel met de belastingdienst.

Nick Lowe, Check Points regiodirecteur voor Noord-Europa, is er niet gerust op. "Het verontrust me dat de meerderheid van de ondervraagde bedrijven het idee heeft voldoende beveiligd te zijn tegen gegevensverlies. Toch heeft meer dan de helft van de ondervraagden niet eens basic beveiligingsmaatregelen getroffen om personeelsgedrag zoals dat bij de belastingdienst tot problemen leidde, te stoppen. Het veiligstellen van vertrouwelijke informatie moet geautomatiseerd gebeuren, zodat personeel de beveiligingsprocessen niet kan veranderen of stopzetten."

Meer over

Datarecovery

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelSecurity & Awareness

    Fraudegevoelige data 25 miljoen Britten ligt op straat

    Computable.nl
    AchtergrondGovernance & Privacy

    DLP is andere aanpak voor security

    Computable.nl
    ActueelSecurity & Awareness

    Bedrijven lezen massaal e-mailtjes door

    hacker beveiliging security
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Bedrijven onbekend met oplossingen tegen dataverlies

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    ICT-manager is geen nerd, maar spin in het web

    hacker beveiliging security
    ActueelSecurity & Awareness

    Dataverlies kost gemiddeld ruim 6 miljoen

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs