Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

De M-factor

22 november 2007 - 14:593 minuten leestijdActueelSoftware & DevelopmentF5 Networks
Redactie Computable
Redactie Computable

Applicaties en mensen hebben veel gemeen: ze lijken hetzelfde aan de buitenkant, maar ze zijn allemaal verschillend aan de binnenkant, en moeten daarom verschillend behandeld worden.

De grootste barrière voor het succes van applicatie-implementaties is vaak niet de technologie, maar de mensen en processen die bij de ontwikkeling en oplevering van het project betrokken zijn. De grootschalige ontwikkeling en uitrol van een applicatie via het web gaat niet alleen over de features en specificaties die aanwezig moeten zijn. Het zijn vaak de verschillende delen van grote organisaties die met elkaar samenwerken en die hierover beslissingen nemen. Problemen ontstaan als bijvoorbeeld de ontwikkelaars niet overleggen met de security-specialisten, met de architecten of het operationele gedeelte dat niet meewerkt aan het project. Alles draait hierbij om de M-factor, de menselijke factor, die een project kan maken of breken.

Deze communicatieproblemen hebben een enorme impact op de succesvolle implementatie van applicaties. Onlangs deed Forrester een onderzoek in Noord-Amerika (publicatie augustus 2007) en concludeerde dat een kwart van de applicatie-implementaties die in het afgelopen halfjaar waren gedaan, niet alleen zware performanceproblemen hebben, maar ook buiten de geschatte projecttijd gelopen zijn en het geschatte budget hebben overschreden. Maar liefst 71 procent van alle implementatieproblemen kwam boven water in de productieomgeving.

Welke conclusies kun je hieruit trekken? Moeten de bedrijfsonderdelen beter samenwerken om technologieën te implementeren? Forrester concludeert dat de medewerkers verbetering willen – ruim 72 procent van de ondervraagden antwoordde dat ze zouden willen meewerken aan een organisatieverandering om nieuwe implementaties te verbeteren. Forrester ziet een sterke groei in oplossingen voor applicatiebeschikbaarheid binnen infrastructuren: "Technologieën die helpen de connectie van iedere gebruiker naar welke applicatie ook bij implementaties te minimaliseren, om zo minder managementkosten te maken, optimale performance en verbeterde security te behalen."

Dit heeft een voordeel. Tactische technologie die helpt planning- en uitvoeringsproblemen te voorkomen om applicatie-implementaties soepeler te laten verlopen, is aantrekkelijk voor de projectleiders. De kosten voor applicatie re-engineering lopen hoog op. Infrastructuur kost een grote som geld. Beide facetten slokken veel projecttijd op. Is er een betere manier om applicaties te laten werken? Laten we eens verder kijken!

Veel barrières worden tegenwoordig overwonnen. Het aantal mensen dat verantwoordelijk is voor implementaties van applicaties begint te groeien, vooral binnen grote banken. Deze personen promoten de samenwerking tussen verschillende interne partijen en gebruiken technologie die applicatie-implementaties binnen verschillende netwerken verbeteren. Acties zoals deze laten zien hoe applicatiebeschikbaarheid het beste kan worden benaderd, want deze resultaten laten direct een verbeterde enduser-experience zien. De M-factor is hierin de belangrijkste schakel. Het succes of het ontbreken hiervan hangt direct samen met de mensen in het project: zij maken of breken de applicatiebeschikbaarheid.

Fred Noordam
Country manager Nederland bij F5

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Staat Digitale Connectiviteit Bouw- en Installatiebranche

    Connectiviteit is de kern van veel processen en van strategisch belang voor de toekomst. Waar sta jij?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Searoutes

    CO₂-transparantie voor digitale freight forwarding bij Shypple (Shypple en Searoutes)
    Pijl naar rechts icoon

    INNO-WAY Rabotics

    Verkoopstijgingen behaald van 100% op geselecteerde producten en meer klanten geholpen bij Gamma (GAMMA en INNO-WAY)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Software & Development

    Kort: Achmea schudt SAP-compliance op, Plat4mation koopt Deense Adeno (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Flagshipstore Amac op Zuidas, partnerschap Fujitsu en Anthropic (en meer)

    Software & Development

    Rabobank ruilt in 2028 Siebel in voor Salesforce en Informatica

    Overheid

    Vervanging verkiezingssoftware op goede spoor

    Software & Development

    Hoe betrouwbaar is onze software?

    Overheid

    Kort: Opensource-sector trekt aan de EU-bel, recordjaar voor Lenovo (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs