Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

GSM’s sturen TomTom om de files heen

13 november 2007 - 07:49ActueelCloud & InfrastructuurTomTom

GSM-signalen van Vodafone-abonnees vertellen aan TomTom-apparaten waar de files staan. TomToms nieuwe Nederlandse concurrent MyGuide, van Roel Pieper, sloot een samenwerkingsverband met kledingfabrikant O’Neill.

Een jaar nadat TomTom en Vodafone een samenwerking aankondigden, verschijnt het eerste gezamenlijke product. TomTom HD Traffic ziet als het ware waar de SIM-kaarten van Vodafone-klanten zich bevinden en peilt hun snelheid. Deze anonieme metingen geven actuelere verkeersinformatie dan nu beschikbaar is, aldus de makers.

De bedrijven brachten het navigatie-apparaat gisteren op de markt. De op basis van GSM-triangulatie werkende verkeersdienst is behalve in Nederland ook beschikbaar in Engeland. Ook in Engeland werkt TomTom samen met Vodafone. Het is niet bekend of het bedrijf gesprekken voert met andere telecomaanbieders om de GSM-metingen en HD Traffic-dienst ook in andere landen aan te bieden.

Weggebruikers vertellen het 'verkeer-weer'

Eerder deze maand introduceerde TomTom een andere dienst waarbij de positie en feedback van klanten cruciaal is voor de dienstverlening. Bij de dienst Map Share namelijk melden weggebruikers aan TomTom correcties op de geleverde wegenkaarten. Daarbij gaat het om tijdelijke en permanente wijzigingen. Abonnees van deze dienst hoeven derhalve niet te wachten op bijgewerkte kaarten van TeleAtlas. Weggebruikers kunnen elkaar in theorie binnen 24 uur vernieuwde, actuele kaarten leveren via TomToms servers.

Het nieuwe navigatiebedrijf Road Group, van IT-ondernemer Roel Pieper en voormalig Tele Atlas-topman Ad Bastiaansen, wil eveneens de nadruk leggen op persoonlijke dienstverlening via de routeplanner. De exacte plannen van de ondernemers zijn nog niet bekend. Vorige week echter maakte Road Group bekend dat diens routeplanner, MyGuide, een samenwerking heeft gesloten met kledingfabrikant O'Neill. De bedrijven gaan gezamenlijk onderzoeken hoe GPS-technologie in sportieve kleding verwerkt kan worden.

Winst en overnamebod

TomTom publiceerde eind oktober de financiële cijfers over het derde kwartaal van 2007. De omzet was in een jaar met 21 procent gestegen tot 427 miljoen euro. De onderneming verscheepte 2,2 miljoen navigatieapparaten en maakte daarmee een nettowinst van 99 miljoen euro.

Het Nederlandse bedrijf verhoogde eind vorige week zijn bod op kaartenmaker TeleAtlas van 21,25 naar 30 euro per aandeel. Het bod komt daarmee op 2,7 miljard euro en is 22 procent hoger dan dat van Garmin, dat eveneens in de race is om TeleAtlas. De Finse telecomfabrikant Nokia bood begin oktober 8,1 miljard euro voor TeleAtlas-concurrent Navteq.

Meer over

Architectuur

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialSecurity & Awareness

    Cybersec Netherlands 2025 – Programma...

    Keynotes over cloud, AI en geopolitiek: het programma van Cybersec Netherlands raakt de kern van digitale weerbaarheid

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Krimp groei
    ActueelSecurity & Awareness

    Kort: Fintech snel minder populair, Centric neemt Groupcard niet over (en meer)

    Joost Smit
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Op deze vier paarden zet Google Cloud in

    AchtergrondCarrière

    Willem van der Poel – Een avonturier in de techniek

    ActueelCloud & Infrastructuur

    NLnet en CWI testen eerste openbare Scion-verbinding in Nederland

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kingston University organiseert expositie gaming-geschiedenis

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Intel mogelijk weer ‘great’ als semi-staatsbedrijf

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • – Phishing
    • – Ransomware

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs