Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Gartner schetst toekomst ict tot 2016

Facebook
15 januari 2010 - 14:184 minuten leestijdActueelWerkplek & BeheerGartner

Hoe zal de wereld van ict, in al zijn aspecten, eruit zien binnen dit en een paar jaar, zowel voor bedrijven als voor gebruikers? Analistenkantoor Gartner schreef negen voorspellingen.

Gartner vroeg al zijn analisten, verspreid over meer dan 50 markten, industrieën en it-topics, om eens de belangrijkste toekomstvoorspellingen op een rijtje te zetten. Uit die lijst van zo’n 250 voorspellingen heeft het bedrijf er 9 geplukt die het meest aantrekkelijk en/of cruciaal zijn voor bedrijven en gebruikers. Hier gaan we:

1. Tegen 2012 heeft 20 procent van de bedrijven geen it-eigendommen meer
Verschillende, al dan niet met elkaar verbonden trends (virtualisatie, diensten in de cloud, werknemers die met hun persoonlijke systemen werken, …) leiden ertoe dat bedrijven al maar minder hardware in huis hebben. Er blijft dus wel een nood aan hardware, maar de verandering zit in wie die bezit. Onnodig te zeggen dat dat ook van invloed zal zijn op de manier van werken van de hardwareproducenten.

2. Tegen 2012 zijn it-dienstenbedrijven in en rond India goed voor 20 procent van het dienstenaanbod in de cloud
Bedrijven in en rond India zijn volgens Gartner volop bezig andere inkomstenmodellen af te tasten, vooral rond cloud computing. Daardoor ziet het ernaar uit dat die bedrijven op korte termijn erg belangrijke spelers in de cloud zullen worden.

3. Tegen 2012 wordt Facebook de draaischijf voor de integratie van sociale netwerken
Facebook zal almaar vaker dienst doen als verbindingspunt van tal van sociale netwerken. Interoperabiliteit met Facebook zal cruciaal worden voor het succes van andere sociale netwerken. Die andere netwerken zullen blijven bestaan en verder worden uitgebouwd, maar Facebook zal de gemeenschappelijke noemer worden.

4. Tegen 2014 bevat het merendeel van de businesscases ook een passage over de kosten van CO2-uitstoot
Vandaag zorgen virtualisatie en ‘desktop power management’ al voor aanzienlijke energiebesparingen. En net die besparingen kunnen vaak bepaalde projecten rechtvaardigen. Ook de kosten van CO2-uitstoot zullen in de toekomst een belangrijke factor worden in business cases. Zeker, zo zegt Gartner, nu de economische en politieke druk wordt opgedreven om bedrijven verantwoordelijk te stellen voor hun specifieke CO2-uitstoot.

5. In 2012 zal de productie en verkoop van een nieuwe pc goed zijn voor 60 procent van de ecologische voetafdruk die dat toestel over zijn hele levensduur genereert
Een echt spectaculaire daling in het energieverbruik bij de productie van pc’s heeft zich nog niet voorgedaan. Nochtans wordt het voor hardwareverkoper belangrijk om ook goed te scoren op milieugerelateerde criteria, aangezien die steeds vaker opduiken in aanbestedingen en offerteaanvragen.

6. Tegen 2015 zal internetmarketing gereguleerd zijn
Spam en marketingboodschappen zijn alomtegenwoordig. Gartner verwacht een tegenreactie die uiteindelijk zal leiden tot een regulering van internetmarketing. Bedrijven die enkel op het internet steunen voor hun marketing zouden daardoor concurrentienadelen kunnen ondervinden.

7. Tegen 2014 zullen ruim 3 miljard volwassen mensen wereldwijd elektronische transacties (mobiel of via internet) hanteren
Enerzijds is er een groei van de wereldwijde mobiele en internetaanname, anderzijds worden grote stappen voorwaarts gezet in mobiele betalingen, m-commerce en mobiel bankieren. Daarom denkt Gartner dat tegen 2014 de ruime meerderheid van de wereldbevolking gebruik zal maken van elektronische transacties. Tegen dan verwacht Gartner trouwens wereldwijd een mobiele penetratie van 90 procent en 6,5 miljard mobiele connecties, al zal dat cijfer in Afrika en Azië wel een pak lager liggen.

8. Tegen 2015 wordt ‘context’ even belangrijk voor mobiele diensten als zoekmachines zijn voor het web
Zoekmachines zijn voor het internet essentieel in het organiseren van informatie en diensten op het internet. Voor smartphones wordt ‘context’ op z’n minst even belangrijk: inspelen op patronen, locatie, sociale interactie, … Dat om ‘hypergepersonaliseerde’ diensten te kunnen aanbieden. Voor de leveranciers wordt het zaak om één van die ‘context providers’ te worden, om een greep te behouden op hun klanten.

9. Tegen 2013 zullen mobiele telefoons pc’s voorbijsteken als meest gebruikte apparaat om mee op het internet te gaan.
Binnen 3 jaar zou het aantal pc’s dat wereldwijd in gebruik is, afklokken op 1,78 miljard stuks, terwijl er 1,82 miljard smartphones in omloop zullen zijn. Gartner stelt daarom dat websites ook dringend geoptimaliseerd moeten worden voor mobiele toestellen. Websites die dat niet doen, zullen dat aan de lijve ondervinden in hun bezoekers- en clicks-cijfers.

Meer over

Diensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slim verbonden en veilig georganiseerd

    Waarom connectiviteit en security onlosmakelijk verbonden zijn.

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Staat Digitale Connectiviteit Bouw- en Installatiebranche

    Connectiviteit is de kern van veel processen en van strategisch belang voor de toekomst. Waar sta jij?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    De noodzaak van OT-cybersecurity en de...

    ‘Wat je niet weet, kan het meeste zeer doen’ De Europese Unie scherpt de cyberwetgeving stevig aan. Met de nieuwe...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Overheid

    Haperende it bij OM brengt rechtsstaat in gevaar

    datacenter groei
    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Nieuw datacenter Digital Realty in Schiphol, KKR stapt in Techone (en meer)

    progress process overname
    Data & AI

    Kort: Rvb en Wibra moderniseren, overname ai-analist door Wolters Kluwer (en meer)

    Overname Samenwerken Fusie
    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Nederlandse overnames, veel erkenning door Microsoft (en meer)

    Windows 10
    Cloud & Infrastructuur

    Ondersteuning Windows 10 gestopt; problemen in zicht

    Werkplek & Beheer

    Finalist lijft Liferay-msp Proteon Communication Builders in

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs