Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Drie WCM-trends in 2010

08 januari 2010 - 09:283 minuten leestijdOpinieCloud & Infrastructuur

2010 is inmiddels begonnen. Op welke trends moeten eigenaren van websites zich voorbereiden?

Websites worden semantisch(er)
Al jaren spreken we over het semantische web. Tot nu toe is dat veelal op academisch niveau geweest. Ik verwacht en hoop dat in 2010 semantische websites hun entree maken in mainstream-toepassingen. De opkomst van XHTML-RDFa zal zeker helpen de informatie, die op webpagina's wordt geboden, betekenisvoller te doen zijn en navigeerbaar voor machines. Door entiteiten op een website te voorzien van de juiste 'tags' wordt betekenis toegevoegd, een brokstuk content wordt nu herkenbaar als persoonsnaam, als datum. De meeste web content management (WCM)-systemen ondersteunen deze functionaliteit probleemloos. Het wordt nu belangrijk dat opdrachtgevers bij opdrachtverstrekking ook aangeven dat ze hun websites semantisch(er) willen laten zijn.

Content targeting neemt toe
Content targeting is niet meer of minder dan het toevoegen van bepaalde kenmerken aan door redacteuren verzamelde of gecreëerde content. Doel van deze actie is om uit de omvangrijke collectie van content alleen de voor een specifieke websitebezoeker (of voor een groep bezoekers) relevante content te tonen. Door alleen die content aan te bieden, die past bij de kenmerken van de websitebezoeker, is de kans groter dat de bezoeker een antwoord op zijn vraag vindt, geboeid wordt, een bestelling doet. Met andere woorden neemt de conversieratio toe. Sommige WCM-systemen zijn uitstekend in staat om, volledig dynamisch, de koppeling tussen vraag en aanbod voor individuele websitebezoekers te serveren. De personen van de doelgroepen vormen de eerste as van de grafiek, de tweede as wordt gevormd door het medium waarop de informatie wordt aangeboden, waarbij web en mobiel de primaire vehikels van informatietransport zullen zijn. Content dient niet alleen te worden gericht op een doelgroep, maar ook moet worden aangegeven voor welke kanalen specifieke content geschikt is. Dat is, vanuit het perspectief van een WCM-systeem, geen technische zaak, maar vooral een ergonomische. Webredacties en marketeers zullen zich bewust moeten worden dat schrijven voor print, web of mobiel (laat staan Twitter) vraagt om specifieke kennis en keuzes.

Meer voor minder in kortere tijd
Goed nieuws voor opdrachtgevers: in 2010 zullen WCM-systemen opnieuw meer functionaliteit bieden, schaalbaarder worden en beter kunnen omgaan met herbruikbare functionaliteit. Webparts, portlets, smartlets, widgets, gadgets zijn herbruikbare elementen die een specifieke functie aan een website toevoegen. Denk bijvoorbeeld aan een rss-reader, die relevante feeds van een nieuwssite afbeeldt op de homepage van het bedrijfsbrede intranet of de actuele beurs-, weer- of verkeersituatie. Dergelijke widgets of smartlets kunnen eenvoudig worden toegevoegd aan websites. Websiteontwikkelaars bouwen bibliotheken op van nuttige herbruikbare elementen, waarmee ze snel hun opdrachtgevers kunnen bedienen. Opdrachtgevers moeten bij het verstrekken van een opdracht nadrukkelijker dan voorheen aangeven dat ze herbruikbare functionaliteit verwachten in hun website.

Zijn dit nu de drie ultieme trends in het WCM-domein in 2010? Ja. Misschien. In ieder geval is duidelijk dat een aantal goede WCM-systemen klaarstaan om de hierboven beschreven trends, en nog vele anderen, te accomoderen. Het is aan opdrachtgevers om bij de selectie van een geschikt WCM-systeem en bij de selectie van de implementatiepartij te toetsen of niet alleen de wensen en criteria, die ze vandaag formuleren, kunnen worden gehonoreerd, maar ook die van volgende week, volgende maand en van volgend jaar. Dat vraagt visie en durf, twee karaktertrekken van succesvolle ondernemers en managers.

Meer over

ECMIntranetWCM

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    AI Twin – we vervangen geen mens...

    Mobile XL helpt je op weg met je eigen AI Twin Stel je voor een AI Twin, een digitale kopie...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Datacenters moeten de luiken opengooien

    Laptop in brand
    Werkplek & Beheer

    Van incident naar impact: waarom ‘dex-it’ strategisch maakt

    Carrière

    Kort: ASM bouwt nieuw hoofdkantoor in Almere, Colaers terug op het oude Cegeka-nest (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Geheime Chinese kopie van ASML’s nieuwste chipmachine ontdekt in Shenzhen

    Overheid

    Staatssecretaris maakt draai: DigiD wél kwetsbaar door Amerikaanse wetgeving

    Carrière

    Rechter: Chinese hr-man Nexperia terecht buitenspel gezet

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs