Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Malware misbruikt gemist WodPad-gat al

12 december 2008 - 10:40ActueelInnovatie & TransformatieMicrosoft

Het beveiligingsgat in WordPad dat Microsoft niet heeft gedicht in de Windows-patchronde van deze maand wordt nu actief gebruikt door malware. Microsoft waarschuwt dan ook dat beheerders maatregelen moeten nemen.

Makers van malware zijn snel ingesprongen op een nieuw beveiligingsgat in Windows. Het gaat om een fout in de tekstconversie van WordPad. Microsoft levert die basale tekstverwerker al jaren mee in zijn besturingssysteem. Het security-gat levert een buffer overflow op wanneer WordPad bijvoorbeeld een Word 97-bestand probeert te openen. Via de buffer overflow kan een kwaadwillende eigen code laten uitvoeren op doel-pc.

Gerichte aanvallen

Microsoft waarschuwt in een security-bulletin voor dit beveiligingsgat. Volgens de leverancier is er vooralsnog geen sprake van grootschalig misbruik, maar juist van gerichte aanvallen die dan ook in beperkte kring plaatsvinden.

De leverancier zegt het gat nu te onderzoeken, maar laat nog niet weten wanneer het met een patch komt. Dat kan middels een service pack (SP), de maandelijkse patchronde of een eerder verschijnende update, meldt Microsoft in het security-bulletin. Laatstgenoemde is een zogeheten out-of-cycle patch, die de Windows-producent alleen in uitzonderlijke gevallen uitbrengt.

De maandelijkse patchronde moet beheerders en bedrijven namelijk regelmaat bieden. In de praktijk biedt het ook malwaremakers regelmaat, waar zij handig misbruik van maken. De bug in de tekstconversie van WordPad is niet gedicht in de patchronde van deze maand, die nu net is geweest.

Windows kwetsbaar

Dit WordPad-gat is aanwezig en te misbruiken op diverse Windows-versies. Kwetsbaar zijn: Windows 2000 met SP4, Windows XP met SP2, en Windows Server 2003 met SP1 én 2. De nieuwste Windows-versies – XP met SP3, Vista en Windows Server 2008 – zijn niet kwetsbaar. Microsoft meldt dat de code met de fout niet aanwezig is in die Windows-versies.

Meer over

Malware

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Software & Development

    Mobile apps krijgen geen tweede kans:...

    In de wereld van mobile apps bestaat er nauwelijks een tweede kans. Binnen enkele seconden kan een gebruiker al besluiten een app te verwijderen wanneer deze niet goed presteert. De...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Australische DroneShield meldt zich in de Benelux

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Workplace Technology Center en CCare ICT in huwelijksbootje, app tegen pornoverslaving lekt data (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Microsoft introduceert M365 E7, markeert omslag naar ai‑tijdperk

    Innovatie & Transformatie

    EU wil Huawei weren, maar kan moeilijk om Chinese reus heen

    Data & AI

    Hoe meet je llm-prestaties? Plus 7 andere vragen over grote taalmodellen

    Innovatie & Transformatie

    Van ai-experiment naar succesvolle use-case (maar waar begin je?)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs