Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Tele2 krikt door koop Versatel dsl-voorzieningen op

18 juli 2005 - 08:53ActueelCloud & InfrastructuurTele2Versatel Telecom
Sytse van der Schaaf
Sytse van der Schaaf

Tele2 heeft samen met investeerder Apax een bod van 1,34 miljard euro op tafel gelegd voor Versatel. Het Zweedse telecombedrijf breidt met de overname zijn dsl-voorzieningen in Nederland en België flink uit.

Het management van Versatel en grootaandeelhouder Talpa Capital van John de Mol steunen het bod. De overname gaat door als 95 procent van de aandeelhouders akkoord gaat. Het bod betekent een flinke premie voor de aandeelhouders. Zij krijgen 2,20 euro per aandeel. Dat is 14 procent meer dan de slotprijs van 1,93 eurocent afgelopen vrijdag. In mei was Belgacom in de race om Versatel over te nemen. Na enkele weken liepen deze gesprekken stuk. Vorige week kregen persbureaus een nepbericht dat afkomstig leek van Versatel waarin melding gemaakt werd van overnamegesprekken met Deutsche Telekom. Versatel heeft aangifte gedaan bij het OM.

Door de overname krijgt Tele2 een aanzienlijk en modern dsl-netwerk in handen. Versatel is op dit moment bezig om voetbaltelevisie via adsl2+ te realiseren. Hiervoor moet het telecombedrijf nieuwe modembanken in wijkcentrales aanbrengen en deze ontsluiten met een hoog capaciteitsnetwerk. Tele2 opereerde tot nu toe als carrier-pre-select belbedrijf waarmee consumenten alleen goedkoper kunnen bellen en internetten via inbellen. Pas enkele maanden terug sloot het een overeenkomst met KPN om adsl aan te kunnen bieden.

 

Tele2, dat de naam Versatel niet wil handhaven, vergroot met de overname zijn activiteiten in de Benelux aanzienlijk tot achthonderd miljoen euro op jaarbasis. Tele2 wil niets doen met de activiteiten van Versatel in Duitsland. Deze gaan na de overname over naar de investeerder Apax Partners voor 565 miljoen euro.

Meer over

ADSLTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Versatel staakt onderhandelingen met Belgacom

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Versatel en Belgacom praten verder over samenwerking

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Tele2 zet fusie met Versatel voorlopig in de ijskast

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    Versatel schrapt tweehonderd banen in Benelux

    Computable.nl
    ActueelGovernance & Privacy

    Kijkers passeren Versatel-tv via p2p

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    ADSL2+ van Versatel stelt gebruikers teleur

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs