Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance » IT Strategy & Transformation » Digital Transformation

Java-technologie viert tiende verjaardag

29 juni 2005 - 11:34ActueelDigital TransformationSun
Redactie Channelweb
Redactie Channelweb
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

Sun Microsystems, ontwikkelaar en initiatiefnemer van Java-technologie, viert de tiende verjaardag van Java met aankondigingen van nieuwe allianties en ontwikkelprogramma's.

Deze zijn gericht op verdere acceptatie en opname van Java in populaire technologieproducten over de hele wereld. Daarnaast schetst Sun op JavaOne het groeipad van zijn Java-portfolio in de komende tien jaar. De keynote van COO Jonathan Schwartz benadrukte het belang van participatie, communities en sociale vooruitgang in onze netwerk-maatschappij. Daarnaast kondigde Sun aan diverse Java-toepassingen beschikbaar te stellen aan de Open Source community.

Java is de afgelopen tien jaar uitgegroeid tot een industrie met meer dan 4,5 miljoen Java-ontwikkelaars en ruim 2,5 miljoen toepassingen. Inmiddels zijn meer dan een miljard smart cards, 708 miljoen handsets en 700 miljoen pc´s voorzien van Java-technologie. De partnergemeenschap rond Java is eveneens sterk: ruim 140 carriers baseren hun technologie op het Java-platform en het Java Community Process heeft 912 leden.

Sun gaat enkele van zijn belangrijkste Java-gebaseerde producten beschikbaar stellen aan de Open Source community. Het gaat onder meer om Java System Application Server Platform Edition 9 en de Java Enterprise Service Bus. Deze komen beschikbaar via de OSI-gekeurde CDDL-licenties, waaronder ook Solaris 10 eerder dit jaar werd opengesteld. Java System Application Server Platform vereenvoudigt de ontwikkeling en verbetert de ondersteuning van web services en Service Oriented Architectures.

Daarnaast stelt Sun een deel van de ontwikkelcode van Sun Java System Instant Messaging en Java Studio Enterprise beschikbaar via NetBeans.org.

JavaOne is een jaarlijkse evenement in San Francisco voor Java-ontwikkelaars. Sinds 1996 geeft deze conferentie toegang tot de meest aansprekende visies en innovaties in Java-kringen. Ontwikkelaars kunnen kennis nemen van de nieuwste generatie Java-technologie, variërend van toepassingen in mobiele apparatuur tot enterprise applicaties.

Meer over

Diensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    shutterstock_2492545613

    Partnerartikel
    Digital Transformation

    Digitale transformatie én digitale aut...

    Organisaties willen sneller digitaliseren, slimmer werken met data en profiteren van de mogelijkheden van cloudtechnologie en kunstmatige intelligentie. Tegelijkertijd groeit de behoefte om controle te houden over gegevens, infrastructuur en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    IT Industry news

    40 miljoen beschikbaar voor wedstrijd energiezuinige ai-chips

    shutterstock_2492545613
    Digital Transformation

    Digitale transformatie én digitale autonomie: InSpark brengt beide samen

    IT Strategy & Governance

    Vijf regionale labs voor immersieve ervaringen

    Cloud & Infrastructure

    TenneT blijkt koper van datacenter ITB2 in Apeldoorn  

    IT Strategy & Governance

    ABN Amro: ict-sector herstelt zich fors

    Digital Transformation

    Waarom leren in digitale transformaties fundamenteel verandert

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs