Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Mkb tegen WTO-overeenkomst

23 juni 2005 - 22:00AchtergrondGovernance & Privacy
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Belangenverenigingen van het Europese mkb en starters zien ernstige problemen in de verlenging van de WTO-overeenkomst (World Trade Organisation). De Verenigde Staten dreigen het eigen mkb opnieuw voorrang te verlenen en Europa buiten te sluiten.

“Als het de Europese overheid ernst is met het Lissabon-akkoord moet er nu iets gedaan worden”, stelt Wouter Deelman, lid van de EU-adviesraad voor starters en directeur van ThreeFive Photonics. “Volgens de Lissabon-agenda moeten we in 2010 concurrerend zijn. Daar hebben we nog maar vijf jaar voor.” Een groot deel van dat streven steunt op ict en innovatie daarin. Deelman roept overheden op een breed Europees programma op te zetten om innovatie te stimuleren. Dit initiatief loopt parallel met soortgelijke acties in andere Europese lidstaten. “Wij zeggen nu: word wakker, je mist een kans.”

Tweedeling

In Genève wordt sinds twee weken onderhandeld over verlenging voor tien jaar van het WTO-akkoord uit 1995. “Als we nu niks doen, heeft de Europese Unie de komende tien jaar geen toegang tot de Amerikaanse markt.” Deelman vertelt dat al contact is gezocht op zowel nationaal als Europees overheidsniveau. Het ministerie van Economische Zaken deelt in een informele reactie mee dat het geen nationale kwestie is: Nederland laat zijn positie in de WTO over aan de EU. Brussel stelt juist dat het geen signalen vanuit de lidstaten heeft ontvangen. “Vandaar nu onze oproep.”
Op de persbijeenkomst over dit onderwerp in Den Haag gaf ook oud-minister Loek Hermans, voorzitter van MKB-Nederland, toelichting. Die belangenvereniging vindt dat de nieuwe WTO-overeenkomst Europese bedrijven het recht moet geven Amerikaanse ondernemingen markttoegang te weigeren. De Amerikaanse overheid bevoordeelt nu jaarlijks het eigen mkb met grote technologische orders, zonder dat het Europese bedrijfsleven markttoegang heeft.
Verder zijn in de VS overheden verplicht 40 procent van hun aanbestedingen te plaatsen bij Amerikaanse mkb-ondernemingen. In Europa is dat maar 5 procent. Ton Ravesloot, secretaris technologiebeleid van MKB-Nederland, heeft het idee dat de Nederlandse overheid slaapt. “Nu krijg je een tweedeling. Amerikaanse bedrijven krijgen wel toegang tot de Europese markt, terwijl Europese bedrijven op de Amerikaanse markt geweigerd worden.”

Meer over

Starters

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Pieter de Haer, Portfoliomanager Previder

    Partnerartikel
    AdvertorialCloud & Infrastructuur

    Hybride cloud: belofte of valkuil?

    Pieter de Haer, Portfoliomanager Previder De hybride cloud is de belofte van dit moment. Organisaties zien een model voor zich...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Ransomware data opslag
    AchtergrondSecurity & Awareness

    Ransomware in de zorg, hoe gaat Eurofins om met Nederlandse data?

    Jacob Spoelstra blazen vermoeiend
    ChannelGovernance & Privacy

    Spoelstra Spreekt: Even niet

    ai
    ActueelData & AI

    Kort: Adviesraad voor NDS, contractbreuk VMware, ook Cloudflare gehackt (en meer)

    Google Big Tech
    ActueelGovernance & Privacy

    Google hoeft Chrome niet te verkopen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    SAP investeert miljarden in digitale soevereiniteit EU

    veilig security
    ActueelGovernance & Privacy

    Kort: Liever veilig dan goedkoop, Trump boos op Big Tech, onkraakbare quantumversleuteling (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs