Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Nederlandse financiële managers bestand tegen stress

03 juli 1997 - 22:00AchtergrondFinanciële dienstverlening
Rik Sanders
Rik Sanders

In Nederland hebben financiële managers het minst last van stress. Ook besteden zij het minste tijd aan hun dagelijkse leidinggevende taken in vergelijking met hun Europese collega’s.

Het vervaardigen van de jaarrapportage kost hen meer tijd dan ze lief is. Dat blijkt uit een onderzoek van Marketing Research Database, uitgevoerd in opdracht van Hyperion, leverancier van financiële software.
Uit de enquête onder 632 Europese financiële topmensen blijkt verder dat slechts 30 procent van de respondenten meent dat de Europese Monetaire Unie van groot belang is voor hun onderneming. 60 Procent verwacht dat de Unie geen ingrijpende gevolgen heeft voor hun eigen rol. De invoering van de euro krijgt van het merendeel volop de aandacht. Alleen de meningen hoe er mee om te gaan, lopen uiteen. Matthew Goldsbrough, Hyperions Europese marketingdirecteur, zegt verbaasd te zijn over het feit dat minder dan de helft van de ondervraagden dacht dat de euro een parallel financieel verslag voor hun organisaties zou betekenen. "Dit houdt in dat zij ofwel van de ene dag op de andere over zullen stappen naar de euro, ofwel dat zij tot nu toe nog niet diep hebben nagedacht over de werkwijze tijdens de periode dat er twee munteenheden in omloop zullen zijn."

Jaar 2000

De onderzoeksresultaten wijzen voorts uit dat men in de meeste gevallen actief bezig is met het oplossen van het Jaar 2000-probleem. Ook worden financiële managers steeds meer geconfronteerd met IT-problemen in hun omgeving en groeit het bewustzijn dat hun afdelingen steeds vaker gebruikmaken van technologische oplossingen. RS

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Computable.nl

    Hoe krijgen we weer grip op cloud-kosten?

    De enorme toename van public cloud gebruik binnen organisaties zorgt voor uitdagingen in de relatie tussen IT en Finance. Samen zijn ze de grip op de cloud-kosten kwijtgeraakt.

    Computable.nl

    Cybercrime Trendrapport 2024

    Een uitgebreide paper over de nieuwste bedreigingen en ruim 50 best-practices in beveiliging.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Searoutes

    CO₂-transparantie voor digitale freight forwarding bij Shypple (Shypple en Searoutes)
    Pijl naar rechts icoon

    INNO-WAY Rabotics

    Verkoopstijgingen behaald van 100% op geselecteerde producten en meer klanten geholpen bij Gamma (GAMMA en INNO-WAY)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Governance & Privacy

    Kort: Danthas ICT in handen van Your.Cloud, Rabobank moderniseert compliance (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Nominaties: 10 grootzakelijke projecten

    Financiële dienstverlening

    ING en Worldline voeren eerste Europese agentic betaling in productie uit

    Financiële dienstverlening

    Kort: Mil­jar­den­ver­lies door verouderde be­taal­sys­te­men, Knaken-klanten toegang ontzegd tot crypto (en meer)

    Security & Awareness

    Identificatiemethode Itsme gestart in Nederland

    Software & Development

    Rabobank ruilt in 2028 Siebel in voor Salesforce en Informatica

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs