Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

IBM kondigt nieuw beleid in it-standaarden aan

26 september 2008 - 09:52ActueelIT Strategy & GovernanceIBM
Redactie Channelweb
Redactie Channelweb

IBM hanteert met onmiddellijke ingang bedrijfsbreed een nieuw beleid rond open technische standaarden. Dergelijke standaarden maken het mogelijk dat elektronische apparaten en softwareprogramma’s onderling met elkaar kunnen samenwerken.

Het nieuwe beleid van IBM stimuleert vereenvoudigde en consequente praktijken met betrekking tot intellectuele eigendommen en onderstreept dat alle betrokkenen, inclusief de open-sourcegemeenschap en partijen in groeimarkten, bij het ontwikkelen van standaarden een gelijke positie dienen te krijgen.

IBM heeft procedures opgesteld om deze uitgangspunten in de praktijk te brengen. Zo zal IBM de lokale partijen overal waar IBM zakendoet stimuleren deel te nemen aan het opstellen en hanteren van standaarden die nodig zijn voor het oplossen van problemen en die voldoen aan de eisen van alle betrokkenen overal ter wereld. Binnen standaardorganisaties zal IBM pleiten voor maatregelen die bevorderlijk zijn voor de deelname van uiteenlopende partijen.

De uitgangspunten van IBM zijn geïnspireerd op de resultaten van een online conversatie die in de zomer van 2008 door IBM werd georganiseerd. Zeventig onafhankelijke, toekomstgerichte experts uit alle delen van de wereld en met uiteenlopende achtergronden (wetenschap, standaardorganisaties, wetgeving, overheid en openbaar bestuur) bogen zich toen over de vraag of de instanties die verantwoordelijk zijn voor het opstellen van standaarden gelijke tred hebben gehouden met de commerciële, sociale, wettelijke en politieke realiteit van dit moment. Tijdens deze zes weken durende discussie werden er uitvoerbare aanbevelingen gedaan voor het moderniseren van de processen van die organisaties (research.ibm.com//files/standards_wikis.shtml), met de nadruk op het verbeteren van de transparantie, de eerlijkheid en de kwaliteit van standaarden.

Voor november staat er, onder auspiciën van de Universiteit Yale, een topontmoeting gepland (alleen op uitnodiging) waarin de aanbevelingen die uit de online discussie zijn voortgekomen verder worden uitgewerkt en waarin een begin wordt gemaakt met het verbeteren van het totstandkomingsproces van standaarden.

"Algemene, open en op consensus gebaseerde technologische standaarden van fatsoenlijke standaardorganisaties dragen er aan bij dat iedereen gemakkelijk computerproducten van verschillende leveranciers kan kopen en deze uitwisselbaar kan gebruiken," aldus Bob Sutor, vice president Open-source and Standards van IBM. "De manier waarop die producten zijn gemaakt, moet een redelijke mate van zekerheid bieden dat ze met andere producten kunnen samenwerken en dat ze de tand des tijds zullen doorstaan."

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    OT Infrastructure

    OT-patchmanagement herzien: beheersing...

    Kwetsbaarheden in software en firmware zijn onvermijdelijk, ook binnen OT-omgevingen. De manier waarop organisaties hiermee omgaan, bepaalt echter of die kwetsbaarheden daadwerkelijk leiden tot verhoogd risico.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Security & Risk

    Ongecontroleerde ai-hacks: geen cyberapocalyps, wel een storm voor ciso’s

    Compliance

    eEvidence? 9 vragen over EU-wet rondom digitaal bewijs

    Edith van de Weg
    IT Industry news

    Nieuw Awards-jurylid Edith van de Weg: ‘Graag projecten met grotere ambities’

    IT Strategy & Governance

    Markt in beweging: gevestigde orde versus uitdagers

    Route 6 Cybersec Digitaal soeverein worden?
    Security & Risk

    Hoe zorg je voor digitale soevereiniteit?

    Sarah el Boujdani (D66)
    NIS2

    Helft NIS2-organisaties mist deadline: D66 uit zorgen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs