Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

‘ABN Amro verdiende 900 miljoen aan WOL’

10 april 2001 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Sjaak Smakman
Sjaak Smakman

Onder meer door het verstrekken van misleidende informatie heeft ABN Amro 900 miljoen gulden verdiend aan de beursgang van World Online.

Dat stelt het advocatenduo Gerard Spong en Oscar Hammerstein in de zogeheten conclusie van repliek die ze inleverden bij de rechtbank als antwoord op een stuk dat de bank vorige maand inleverde.
De twee topadvocaten proberen uit naam van een groep beleggers een schadevergoeding te krijgen voor het verlies dat die hebben geleden door de aankoop van hun aandelen WOL. De 900 miljoen zou de bank volgens het duo alleen ontvangen als de aandelenemissie vorig jaar maart zou slagen. Daarom heeft ABN Amro er alles aan gedaan om de beursgang goed te laten verlopen. Zelfs het verzwijgen of versluieren van belangrijke informatie werd niet geschuwd, aldus de advocaten.
World Online werd voor 43 euro in de markt gezet, maar de duikeling zette al vrijwel direct in. Eind vorig jaar werd de internetprovider overgenomen door het Italiaanse Tiscali, dat uiteindelijk ongeveer 15 euro per aandeel betaalde.
Volgens de advocaten zijn de beleggers voor de beursgang niet goed voorgelicht. In het dikke Engelstalige prospectus werd niet helder omschreven dat WOL-oprichtster Nina Brink vlak voor de beursgang een deel van haar aandelen had verkocht voor 6 dollar plus een optie op een deel van de winst als de kopers – onder meer de Amerikaanse investeringsmaatschappij Baystar – de aandelen weer met winst zouden verkopen. Was dat wel duidelijk gezegd, dan hadden beleggers nooit zo massaal ingeschreven, redeneren Spong en Hammerstein, en dat was de reden waarom die transactie zo versluierd werd vermeld.
De bank zelf ontkent dat er 900 miljoen aan de emissie is verdiend, maar gaat het om ruim eenderde daarvan, dat bovendien moest worden gedeeld met andere emissiebanken, waarvan het Amerikaanse Goldman Sachs de belangrijkste was.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Aspire11 lanceert miljoenenfonds voor groeibedrijven; ook Nederland in beeld

    ActueelOverheid

    Defensie wil naar een betere commandovoering

    Fred Streefland
    Awards NieuwsInnovatie & Transformatie

    Cyber Resilience: de randvoorwaarde voor elke business

    AchtergrondData & AI

    Intelligentie op de plek waar het ontstaat

    ActueelData & AI

    Kort: 100 miljoen voor Nederlandse ai, down under investeert ook (en meer)

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Navo moderniseert it-infrastructuur met Oracle en Thales

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs