Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Overheid wil e-mailreclame niet knevelen

29 oktober 2000 - 23:00ActueelIT Strategy & Governance
Jeroen Bezem
Jeroen Bezem

Het kabinet vindt dat reclame via e-mail onder bepaalde voorwaarden mogelijk moet zijn, maar stimuleert op dat terrein wél zelfregulering door de sector.

Dat blijkt uit de antwoorden van minister Jorritsma van Economische Zaken op schriftelijke vragen van D66-kamerlid Bakker. Jorritsma gaf de antwoorden mede namens minister van Boxtel van Grote Steden- en Integratiebeleid en staatssecretaris de Vries van Verkeer en Waterstaat.
Aanleiding van Bakkers vragen was de Code Verspreiding Ongevraagde Reclame via e-mail (VORe-mail) die in september door de DMSA (Nederlandse Associatie voor Direct Marketing, Distance Selling en Sales Promotion) is aangenomen. Die code bevat onder andere regels over het raadplegen van een antwoordnummerbestand waarin ‘bezwaarden’ zich hebben laten registreren. Op de naleving van de Code wordt toegezien door de Stichting Reclame Code.
Volgens Jorritsma maakt de regeringsnota ‘Wetgeving voor de elektronische snelweg’ duidelijk dat het kabinet in dezen een liberaal beleid voorstaat, waarin zoveel mogelijk ruimte wordt gegeven aan zelfregulering. "In het algemeen kan worden gesteld dat commerciële reclame een stuwende rol speelt bij de ontwikkeling van het Internet", stelt de minister. "De mogelijkheden hiervoor moeten in principe niet beperkt worden."
Wel is de regering gebonden aan de Europese wetgeving op dit gebied. Brussel staat reclame via e-mail toe, mits de consument daartegen geen bezwaar heeft aangetekend. Dat zogeheten ‘opt-out’-stelsel staat echter wel ter discussie. Er ligt een voorstel om de huidige EU-richtlijn, bekend als de ’telecom-privacyrichtlijn’, te vernieuwen. Daardoor zou reclame via e-mail niet worden verboden, maar wél worden gebonden aan een ‘opt-in’-stelsel. Dat betekent dat de consument vooraf toestemming moet geven om te worden ‘bestookt’ met e-mailreclame. Als Brussel daartoe besluit, zal ook Nederland daaraan gebonden zijn.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    NIS2

    NIS2 maakt van een bekende blinde vlek...

    Sinds 15 augustus 2026 is de Cyberbeveiligingswet (Cbw), de Nederlandse invulling van de Europese NIS2-richtlijn, van kracht. Er is geen overgangsperiode. Voor veel organisaties zit de grootste uitdaging niet in...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Data & AI

    Anthropic-rapport over ai-misbruik slaat in als bom

    Security & Risk

    Minister Van Weel: ‘We kunnen ongemerkt in een digitale 9/11 belanden’

    Overheid

    Europese cybermeldplicht treedt vrijdag in werking

    Cloud & Infrastructure

    Washington straft linksradicale Italiaanse provider

    IT Strategy & Governance

    ASML krijgt nieuwe steun TSMC, Samsung en Intel

    Soevereiniteit

    Een explosief boek over The Nerd Reich

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs