Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

ICT en facilitair beheer kunnen onder één paraplu

04 oktober 2007 - 12:53ActueelGovernance & Privacy
Robbert Hoeffnagel
Robbert Hoeffnagel

Heeft het zin om ict-divisies en facilitaire onder één paraplu te brengen? Ruimtevaartconcern DutchSpace werkt al jaren met zo’n serviceafdeling. Maar het blijven gescheiden werelden.

DutchSpace doet al jaren waar de laatste tijd veel over wordt gesproken: het bedrijf werkt met een serviceafdeling waarin zowel het ict als het facilitair bedrijf zijn ondergebracht. De voordelen daarvan zijn echter beperkt, stelt manager services Eric van Meijer vast. Al bleek de klantvriendelijkheid van de facilitair medewerkers in eerste instantie beduidend groter te zijn.

Aanbieder van helpdesksoftware TopDesk wijdde er nog niet zo lang geleden een symposium aan en adviesbureau voor de facilitaire wereld Humanagement deed er onderzoek naar. Nu procesmatig werken in beide werelden steeds meer gemeengoed begint te worden, doet de vraag zich voor of de ict en facilitair bedrijf niet beter samengevoegd kunnen worden. Zeker nu ITIL (IT Infrastructure Library) steeds vaker de basis voor de manier van werken vormt, lijken vooral de ict-helpdesk en de frontoffice van de facilitaire afdeling hiervoor geschikte kandidaten.

Bij DutchSpace in Leiden bestaat deze situatie al enkele jaren. De voordelen van deze manier van werken zijn echter beperkt, meent Eric van Meijer, manager services bij de EADS-dochter. "Wij hebben de complete ict-afdeling en het gehele facilitaire bedrijf al een aantal jaren terug onder één paraplu gebracht. Samen vormen zij de afdeling 'Services', maar van een echte integratie zou ik niet willen spreken. Weliswaar zijn de werkmethoden in beide afdelingen steeds meer gebaseerd op ITIL, het blijven twee aparte werelden die weinig met elkaar gemeen hebben."

Lees het volledige verhaal  'Integreren heeft weinig zin'

 

 

 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Meer lezen

    Werkplek
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Facilitaire kosten voor ICT bij gemeenten stijgen

    Eén reactie op “ICT en facilitair beheer kunnen onder één paraplu”

    1. John schreef:
      5 oktober 2007 om 07:40

      Ik zie juist steeds vaker dat facilitaire zaken en ict gescheiden door het leven gaan. Het zijn twee totaal andere takken van sport.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs