Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Werknemers gaan vaak slordig om met geheugensticks

23 augustus 2006 - 07:53ActueelCloud & InfrastructuurCentennial

Incidenten met datadiefstal komen steeds vaker in het nieuws. Om de vertrouwelijke bestanden op te slaan of te stelen wordt meestal gebruik gemaakt van draagbare opslagmedia. Centennial Software is van mening dat organisaties meer kunnen doen om datadiefstal of -verlies te voorkomen.

Draagbare media zoals iPods en geheugensticks groeien in populariteit. Veel medewerkers blijken echter slordig met deze apparaten om te gaan. Bij verkeerd gebruik of verlies kan dit leiden tot grote problemen voor de IT-beveiliging van de organisatie. Opmerkelijk is dat de eigenaren soms niet eens weten welke bestanden er precies op hun geheugenstick staan.
Uit onderzoek van Centennial Software onder werknemers in Groot-Brittannië en Duitsland blijkt dat het kwijtraken van een geheugenstick of iPod regelmatig voorkomt. Zo gaf tweederde van de Britse respondenten aan wel eens een geheugenstick of iPod te zijn verloren. In Duitsland bedroeg dit driekwart van de respondenten. De vraag of er op deze kwijtgeraakte opslagmedia belangrijke bedrijfsgegevens stonden werd door zestig procent van de Britse respondenten met ja beantwoord. Verrassend is dat twintig procent van de Britse respondenten aangeeft dat zij regelmatig bestanden vinden op hun MP3-speler of geheugenstick die zij niet bewust hebben gedownload.

“De manier waarop werknemers omgegaan met geheugensticks en de bedrijfsgegevens die zich hierop bevinden is zorgwekkend”, aldus Matt Fisher, vice-president van Centennial Software. “Door een geheugenstick met bedrijfsgegevens uit het oog te verliezen, ook al is het slechts voor een paar uur, vergroot je de kans op data- of identiteitsdiefstal en malware-aanvallen.”

Met behulp van duidelijke richtlijnen en de juiste software kunnen organisaties de beveiliging van bedrijfsgegevens aanzienlijk verbeteren. Voorwaarde is dan wel dat medewerkers verstandig omgaan met deze gegevens.

Meer over

DienstenStorage

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slim verbonden en veilig georganiseerd

    Waarom connectiviteit en security onlosmakelijk verbonden zijn.

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    AchtergrondSecurity & Awareness

    Twee dagen volle bak met prominente ot-rol

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Navo moderniseert it-infrastructuur met Oracle en Thales

    Luchtfoto van het datacenter-complex van Microsoft in Middenmeer.
    ActueelData & AI

    Microsoft breidt datacenter in Wieringermeer fors uit

    ActueelData & AI

    Amsterdams-Russische Nebius ‘hofleverancier’ van Microsoft

    OpinieInnovatie & Transformatie

    ASMI, de stille kracht achter chip van morgen

    Groei
    ActueelInnovatie & Transformatie

    ING: it-dienstensector groeit licht harder dan economie

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs