Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Hiber helpt poolonderzoek met satellietcommunicatie

16 augustus 2018 - 13:42ActueelCloud & Infrastructuur
Rik Sanders
Rik Sanders

Nederlandse poolonderzoekers krijgen de beschikking over gratis satellietcommunicatie. Het Amsterdamse bedrijf Hiber heeft hiervoor een samenwerkingsovereenkomst getekend met het Nederlands Polair Programma, uitgevoerd via de Nederlandse Organisatie voor Wetenschappelijk Onderzoek (NWO). Hiber beweert dat zijn netwerk Hiberband een alternatief is voor de huidige dure satellietcommunicatiesystemen omdat het werkt met zeer kleine antennes en een laag stroomverbruik.

Hiber stelt zijn satellietcommunicatie Hiberband (‘low power global area network’) beschikbaar voor een periode van vijf jaar (2019-2024) aan poolonderzoekers met een aanstelling in Nederland. Het bedrijf heeft sinds zijn start ondersteuning gehad van de Nederlandse overheid en zegt nu graag iets terug te willen doen door op zijn beurt de Nederlandse poolgemeenschap te steunen. Daarbij biedt Hiber gratis satellietcommunicatie aan voor Nederlands wetenschappelijk onderzoek in de Noord- en Zuidpoolgebieden.

Datacommunicatie in het Arctisch en Antarctisch gebied is een kostbare aangelegenheid. Momenteel zijn er alleen Amerikaanse en Franse satellietsystemen beschikbaar voor data-overdracht in de poolgebieden. Hiber beweert een goedkoper alternatief aan te bieden middels Hiberband, een netwerk waarbij satellieten een baan rondom de Aarde volgen, parallel aan de zonnebaan, dat werkt met kleine antennes en een laag stroomverbruik. Daarmee zou het bedrijf in staat zijn een frequent bereik in de polaire gebieden te kunnen bieden, tegen lagere kosten.

Om toegang te krijgen tot Hiberband moeten de Nederlandse pool onderzoekers dan hun wetenschappelijke sensoren verbinden aan een gecertificeerd Hiberband-modem met antenne. De onderzoekers kunnen via net netwerk met grote frequentie data ontvangen vanuit zeer afgelegen gebieden gedurende het hele jaar. Op termijn zal de dataoverdracht zelfs op bijna continue basis kunnen plaatsvinden, stelt Hiber.

Hiber is een Amsterdamse startup die in 2016 is opgericht. Het bedrijf biedt zijn eigen satellietnetwerk wereldwijd aan voor internet-of-things (IoT)-connectiviteit tegen een naar eigen zeggen betaalbare prijs en een laag energieverbruik.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Blockchain in software: een nieuwe gen...

    Terwijl Nederland en Europa zich steeds luider afvragen hoe lang we nog afhankelijk kunnen blijven van Amerikaanse cloudreuzen, eisen wetgevingen zoals NIS2 en DORA onomstotelijke data-integriteit en sluitende audit-trails.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Satellietbedrijf Hiber financieel aan de grond

    Cloud & Infrastructuur

    Hiber haalt 26 miljoen euro op voor iot-satellieten

    Cloud & Infrastructuur

    Amcom komt met satelliet-portofoon

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs