Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

EU start tweede onderzoek naar Microsoft

22 maart 2000 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

De Europese Unie stelt een nieuw onderzoek in naar de activiteiten van Microsoft. Het gaat in dit geval om het belang dat het concern heeft genomen in de Britse kabelgroep Telewest.

De EU-commissaris voor mededingingszaken Mario Monti heeft dit gisteren bekendgemaakt. Hij is beducht voor de greep die IT-bedrijven kunnen krijgen op de Europese kabels. De Commissie is al bezig met een ander onderzoek naar Microsoft vanwege vermeende dominantie met Windows 2000.
In het geval van MS gaat het om de opzetkastjes die bedoeld zijn om bijvoorbeeld Internet via de kabel op de televisie te tonen. De zorgen van de EU worden aangewakkerd door de koopkracht van de veelal Amerikaanse IT-reuzen, die in het versnipperd Europa tamelijk vrij spel hebben. Bovendien heeft Microsoft een nogal verdachte reputatie na het omvangrijke anti-monopolie-proces in de VS vorig jaar. Microsoft heeft al in diverse landen belangen in kabelbedrijven genomen.
Het onderzoek van de EU zal vier maanden in beslag nemen, zo meldtFinancial Times in zijn opening van vandaag. De advocaat van Microsoft vindt het onderzoek onnodig, omdat het bedrijf volgens hem slechts ondergeschikte belangen in de Europese kabels heeft en bovendien het besturingssysteem voor de opzetkastjes nog niet klaar is. Momenteel gebruikt Telewest nog software van het bedrijf Liberate, en het heeft aangekondigd geen reden te zien om dit te veranderen. Microsoft heeft al gezegd dat, indien Telewest zijn systeem voor de opzetkastjes wil gebruiken, het zich niet in die discussie zal mengen, en de programmatuur bovendien ook beschikbaar zal houden voor derden. Deze verklaring heeft de EU echter niet van het onderzoek kunnen afbrengen.
Microsoft heeft voor zijn aandeel in Telewest in mei vorig jaar 1,55 miljard dollar betaald, als onderdeel van een investering in AT&T, de eigenaar, van in totaal 5 miljard dollar. Twee jaar geleden blokkeerde de Commissie al een samenwerking op het gebied van digitale televisie en opzetkastjes tussen de grote Duitse film- en mediagroep Kirch en Bertelsmann, de grootste uitgever van Europa, op grond van verwachte overheersing van de Duitse markt.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Barco introduceert nieuw vergadersyste...

    Videoconferencing is volledig ingeburgerd in de vergaderzaal. Met ClickShare heeft Barco een oplossing om gemakkelijk en draadloos videovergaderingen te starten...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Overheid investeert fors in digitale transformatie

    Bluesky X
    Data & AI

    Kort: Mobiel netwerk VodafoneZiggo vernieuwd, dislikes voor Bluesky (en meer)

    veiligheid ai onderwijs
    Onderwijs

    Tech als kans, veiligheid als voorwaarde in onderwijs

    Nexperia
    Innovatie & Transformatie

    Escalatie intern conflict bij Nexperia

    ai saas ondersteboven
    Innovatie & Transformatie

    Kort: Saas op de kop, twee derde bedrijven zegt ai-potentieel niet waar te maken (en meer)

    ai neuromorphic compputing brein
    Data & AI

    Kort: Neuromorphic computing bespaart heel veel ai-energie, ChipNL opent centrum (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs