Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

De weg naar datagedreven mogelijkheden

splitsing
31 oktober 2016 - 15:443 minuten leestijdOpinieData & AIAccentureIkeaPhilips
Angelika Klidas
Angelika Klidas

Steeds meer dingen genereren data: de dingen die we aanraken, de media die we consumeren, de auto’s waarin we rijden en de sensoren die we bij ons dragen. Dat data allesomvattend is, wisten we natuurlijk al. Echter blijft het omzetten van data naar waardevolle informatie een urgent vraagstuk. Zeker nu data in steeds grotere hoeveelheden op ons af komt en er steeds meer verschillende soorten databronnen beschikbaar zijn.

Dit vraagt nogal wat van ons, zowel op organisatorisch, technisch en menselijk vlak. Data, mensen en ideeën moeten samengebracht worden om nieuwe mogelijkheden te creëren. Maar wat is daarvoor nodig? Deze vraag stond centraal tijdens de Visualize Your World Tour 2016. Een evenement georganiseerd door Qlik, dat plaatsvond in dertig steden wereldwijd. Op 12 oktober 2016 stopte de tour in Nederland. Ruim 150 aanwezigen in theater De Flint in Amersfoort werden geïnspireerd door keynotes van onder andere Philips, Ikea, Teva Pharmaceutical Industries en Accenture.

Data literacy

Dan Sommer, senior director bij Qlik en voormalig Gartner analist, beet het spits af. Hij bracht direct de harde waarheid aan het licht. Er komt zo veel data op ons af, dat sommige organisaties hun kop in het zand steken. Sommigen nemen beslissingen op basis van onvolledige of foutieve data. En weer anderen hebben sterke vooroordelen als het gaat om data.

Sommer stelt ook dat ruim de heft van de managers kiest om hun onderbuikgevoel te volgen, zelfs als de data dit tegenspreekt. Hij vindt dit zorgelijk: ‘Om écht een datagedreven cultuur te creëren, moeten we werken aan de zogenoemde ‘data literacy’. Dit houdt in dat we bepaalde vaardigheden aanleren waardoor wij de mogelijkheid krijgen om data te lezen en te interpreteren, ermee te werken, te analyseren, maar ook om ermee te argumenteren. Data literacy is een belangrijke voorwaarde om datagedreven mogelijkheden te ontketenen.’

Philips, Ikea en Teva

Na de theorie was het tijd voor een aantal praktijkverhalen. Koninklijke Philips Electronics gaf de bezoekers in een keynote een inkijkje in hoe het bedrijf een data-driven performance cultuur bouwt. Maurice Verhagen, hoofd van Reporting Services, besprak hoe hun analytics transformatie hen heeft voorzien van een set duidelijke, gedefinieerde value drivers die het bedrijf vooruit stuwen. Hij besprak de uitdagingen waarmee Philips geconfronteerd werd, zoals compliancy, gegevensbeheer en privacy. Philips gaf helder inzicht in wat er nodig is om een realtime onderneming te worden die in staat is om een overvloed aan informatie om te zetten in bruikbare inzichten.

Ook Ikea en Teva Pharmaceuticals deelden hun learnings tijdens dit event. Duidelijk werd dat of je nu de supply chain wilt optimaliseren, je rapportagemogelijkheden wilt verbeteren of je sales force execution inzichtelijk wilt maken, data en analytics je daarbij kunnen helpen.

Na het middagprogramma met diverse break-out sessies sloot Accenture de dag af met een verhaal over digitale transformatie. Nieuwe inzichten waren de oogst van de dag. En gewapend hiermee zijn de deelnemers van Visualize Your World klaar om hun volgende stap te zetten in de datagedreven wereld.

Angelika Klidas, chief bi-officer bij MagnaVersum BI Services

Meer over

Advanced analytics

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Howden Nederland

    Pieter-Jan Lommerse (cio, Howden Nederland)
    Pijl naar rechts icoon

    Rabobank

    Corence Klop (ciso, Rabobank)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Data & AI

    GTIA: Ai geeft spanning tussen it-kanaal en tech-leveranciers

    nummer zes
    Data & AI

    Dit zijn de gevaren van ai (6) voor mens en maat­schap­pij

    Data & AI

    Geen ai zonder keurmerk: waarom voor­uit­lo­pen op ISO 42001 slim is

    Carrière

    Nieuwe Box 3-stelsel jaagt techtalent het land uit

    cover boek De Grote Verandering
    Data & AI

    Van Empel ontrafelt impact van ai – en zet lezer aan het werk

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Datacenter NorthC heeft tijdelijke stroom­voor­zie­ning, SiSo verkocht aan EyeTi (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs