Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

De kijk van Van Eijk: Oud en nieuw

27 september 2009 - 22:08OpinieCloud & InfrastructuurGoogle
Peter van Eijk
Peter van Eijk

Voor de verjaardag van mijn vader maakten we een website met bijdragen van zijn vrienden en familie. Ik had natuurlijk weer de taak om dat te regelen, en dat gaf me een aardig inzicht in hoe mensen met oude en nieuwe technologie omgaan.

De bijdragen kwamen in allerlei soorten en vormen binnen. Ik kreeg een stukje in een versie van MS Word die door mijn versie van Word niet meer werd ondersteund. Ik kreeg ook een bijdrage die door mijn Word nog niet werd ondersteund. Natuurlijk heb ik mijn manieren om daarmee om te gaan, net zoals de meeste organisaties dat ook hebben. Vreemd eigenlijk dan dat de meeste organisaties zo'n weerstand hebben tegen Open Office. Dat zou niet compatibel zijn met MS Office. Euh, met welke versie van Office dan? Office is niet eens compatibel met zichzelf.

De inzendingen in Open Office waren het minste probleem. Het inscannen van verbleekte foto's van een jaar of 50 geleden was een stuk meer werk, om nog maar te zwijgen van het converteren van een PDF naar een fatsoenlijke webpagina.

Een van de inzenders was erg vaardig met moderne desktop publishing-pakketten; zijn beroep is het schrijven van technische handleidingen. Hij had de mooiste bijdrage. Evengoed had hij veel moeite met inloggen op een Google-site, en vertrouwde hij mij tijdens het feest toe dat hij zijn financiële administratie deed met een DOS-pakket op een pc van meer dan 10 jaar. Dat werkte nog goed zei hij, dus waarom upgraden?

Gelukkig had ik geen geavanceerd contentmanagementsysteem geselecteerd. Installatie en beheer leken me geen boeiende klus. Daarin had ik een goed voorbeeld aan mijn vader, die al een webdagboek van zijn reizen bijhield toen het woord blog nog moest worden uitgevonden. Zijn methode? Gewoon vi index.html en daarna ftp. Dat is het enige dat betrouwbaar werkt in noord-Namibië. De moraal van het verhaal? De oudjes doen het vaak nog best.

Zelf ben ik erg tevreden over Google Sites. Tja, dat is dan weer modern, een site in de cloud. Jammer alleen dat Google Sites nog niet over IPv6 werkt.

Peter van Eijk is onafhankelijk adviseur (www.digitalinfrastructures.nl).

Meer over

IPv6OfficePDF

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Computable.nl

    Virtualisatie heruitgevonden met VM’s en Containers

    15 redenen om bestaande virtuele machines te behouden en ruimte te creëren voor vernieuwing

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Barco introduceert nieuw vergadersyste...

    Videoconferencing is volledig ingeburgerd in de vergaderzaal. Met ClickShare heeft Barco een oplossing om gemakkelijk en draadloos videovergaderingen te starten...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Eurofiber en Open Dutch Fiber slaan handen verder ineen

    EU digitale
    Cloud & Infrastructuur

    Nederland in Europees consortium voor digitale gemeenschapsgoederen

    Software & Development

    Verkeerde configuratie bij Azure leidt tot veel storingen

    Nexperia
    Cloud & Infrastructuur

    Nexperia-topman wilde 40 procent personeel in Europa ontslaan

    Overheid

    VVD: wij willen een ‘AcICT on steroids’

    Cloud & Infrastructuur

    Investering van twee miljoen in sociaal sportnetwerk CityLegends  

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs