Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

CPB en EZ staan achter Nederlandse ict-bedrijven

30 maart 2004 - 10:22ActueelInnovatie & Transformatie

De prestaties van de Nederlandse ict-bedrijven worden behoorlijk onderschat. Wat Nederlandse ict-bedrijven doen heeft veel meer impact dan tot nu toe werd aangenomen.

Dat zeggen het Centraal Plan Bureau (CPB) en het ministerie van Economische Zaken (EZ) in het document 'De relatie tussen prestaties en competenties van de Nederlandse ict-industrie en de multinationals'. Zij staan daarmee pal achter de Nederlandse ict-industrie en lijken zich te distantiëren van de cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Die cijfers geven een heel ander beeld van hoe er gepresteerd wordt in de Nederlandse ict-industrie.
 
“De Nederlandse informatie- en communicatietechnologie (ict)-industrie presteert nationaal en internationaal beter dan uit standaardstatistieken blijkt. De huidige statistieken van het CBS zijn gericht op het beschrijven van de nationale economie waardoor de prestaties van multinationals niet volledig in kaart worden gebracht. Dit geldt zeker ook voor multinationals in de ict-industrie”, zo stellen het ministerie van EZ en het CPB.
 
De Nederlandse ict-industrie is vooral sterk op het gebied van onderzoek en ontwikkeling en niet zo zeer in de productie. “Het werk aan onderzoek en ontwikkeling door Nederlandse multinationals en de werkzaamheden van het management van deze ondernemingen leiden voornamelijk tot productiviteitsgroei in het buitenland en niet zo zeer in eigen land”, zo vervolgen ze. De Nederlandse ict-bedrijven presteren onder de maat, omdat hun omzet- en productiviteitsgroei internationaal achterblijft, benadrukken het CPB en EZ. Bovendien maken de bedrijven zelf relatief weinig gespecialiseerde ict-producten. Daartegenover staan echter belangrijke competenties, vinden beide organisaties. Zo beschikt Nederland bijvoorbeeld over relatief veel ict-kennis en hoog opgeleid personeel.
 
De strijdigheid tussen zwakke prestaties en belangrijke competenties is volgens het CPB en EZ voor een deel te verklaren uit een onderschatting van zowel de prestaties van het Nederlandse r&d-personeel als van het management van Nederlandse multinationals in de ict-industrie. “Deze onderschatting ontstaat als de productie in een ander land plaatsvindt dan de kennisproductie en er voor de kennisproductie geen juiste marktwaarde bekend is. Het lijkt er op dat de activiteiten van het r&d-personeel en het management niets opleveren, maar ze dragen wel degelijk bij aan de omzetgroei en de productiviteitsgroei van de multinational als geheel”, zeggen het CPB en EZ.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Eén reactie op “CPB en EZ staan achter Nederlandse ict-bedrijven”

    1. thejudge schreef:
      30 maart 2004 om 18:42

      Er zijn geen domme vragen, maar in hoeverre staat de gemiddelde werknemer, dus hij die echt de dingen uitdenkt, achter de Nederlandse ict-bedrijven.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Prinsesjesdag

    Innovatie & Transformatie

    Aspire11 lanceert miljoenenfonds voor groeibedrijven; ook Nederland in beeld

    Overheid

    Defensie wil naar een betere commandovoering

    Fred Streefland
    Innovatie & Transformatie

    Cyber Resilience: de randvoorwaarde voor elke business

    Data & AI

    Intelligentie op de plek waar het ontstaat

    Data & AI

    Kort: 100 miljoen voor Nederlandse ai, down under investeert ook (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs