Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

ICT’er te onderdanig bij sollicitatiegesprek

10 september 2009 - 13:26ActueelCarrière

Ict’ers die op sollicitatiegesprek gaan, houden zich te veel bezig met wat hun potentiële baas wil. Dat zegt recruiter Daniëlle Tolhuisen. Nu het minder goed gaat met de economie, zouden werkgevers juist personeelsleden zoeken die hun mening durven te geven.

Volgens Tolhuisen, die als recruiter werkt voor SAP-dienstverlener Perfect for People, zijn veel werkzoekenden vooral bezig met wat de werkgever wil, in plaats van ook na te denken over wat hun eigen wensen zijn. ‘De arbeidsmarkt voor professionals zit op een dieptepunt waardoor er alleen mogelijkheden zijn voor consultants die echt iets toevoegen’, zegt de recruiter. ‘Je moet daarom weten wat je wil en wat je te bieden hebt.’

De recruiter ervaart dat de ict’ers met wie zij een sollicitatieprocedure doorloopt zich vaak te onderdanig opstellen. De sollicitant zou voornamelijk proberen te zeggen wat de werkgever wil horen en daardoor vergeten uit te zoeken of de organisatie wel bij hem past. Hoewel dit tijdens een financiële crisis een begrijpelijke opstelling is, vindt Tolhuisen opzitten en pootjes geven niet verstandig. Als de werkzoekende wordt aangenomen, zou de kans groot zijn dat hij gaat werken bij een bedrijf dat niet echt bij hem past. Ook de kans op een ongeschikte of onaantrekkelijke functie zou aanzienlijk zijn, omdat de sollicitant zijn vaardigheden en wensen niet heeft duidelijk gemaakt.

Aanknopingspunten

Volgens de wervingsmedewerker moeten ict’ers een sollicitatiegesprek vooral gebruiken om te onderzoeken of er aanknopingspunten zijn om samen een arbeidsrelatie aan te gaan. Dat vindt auteur Richard Bolles ook. Hij schreef een handboek voor werkzoekenden. ‘Een sollicitatiegesprek moet je niet beschouwen als een manier om jezelf aan een werkgever aan te smeren, maar als een onderdeel van research’, zegt hij.

Werkzoekenden die zomaar ergens gaan werken, hebben slechts een kortetermijnoplossing gevonden. Tolhuisen: ‘Uiteindelijk moet je dan toch weer op zoek naar iets dat echt bij je past.’

 

Meer over

Diensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Barco introduceert nieuw vergadersyste...

    Videoconferencing is volledig ingeburgerd in de vergaderzaal. Met ClickShare heeft Barco een oplossing om gemakkelijk en draadloos videovergaderingen te starten...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Jacob Spoelstra blazen vermoeiend
    Overheid

    Spoelstra Spreekt: Kleuter

    Carrière

    Digitale voorvechtster Kathmann met voorkeurstemmen terug in de Kamer

    Data & AI

    Ai bij verzekeraar Achmea

    Data & AI

    Ai implementeren? Bij high performers is dit mensenwerk

    Onderwijs

    Spoelstra Spreekt: Onder druk

    Overheid

    NerdVote zet kandidaat-Kamerleden met ict-affiniteit in de schijnwerpers

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs