Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Intel introduceert nieuwe Core i7 en Xeon 3400, en eerste Core i5 processors

08 september 2009 - 08:493 minuten leestijdActueelWerkplek & BeheerIntel

Intel introduceert vandaag een aantal krachtige nieuwe desktop- en serverprocessors. Met de nieuwe Intel Core i5 processorfamilie, twee nieuwe Intel Core i7 processors en de Intel Xeon processor 3400, komt Intels nieuwste ‘Nehalem’-architectuur nu beschikbaar op ‘mainstream’ desktops en servers.

Nieuwe Intel Core processors voor consumenten

De nieuwe chips, voorheen bekend onder de codenaam ‘Lynnfield’, zijn gebaseerd op Intels geavanceerde ‘Nehalem’-microarchitectuur. Ze zijn specifiek ontwikkeld voor consumenten die op zoek zijn naar topprestaties voor digitale media, zakelijke applicaties, gaming en andere veeleisende toepassingen. Deze nieuwe processors zijn, samen met de nieuwe Intel P55 Express Chipset, vanaf vandaag verkrijgbaar.

 

Alle processors zijn lood- en halogeenvrij(1) en beschikken onder andere over Intels Turbo Boost Technology. De top Core i7-pocessors ondersteunen tevens Intel Hyper-Threading Technology. Samen voorzien deze functies computergebruikers van optimale prestaties wanneer dat nodig is, en optimale energie-efficiency als de werklast laag is.

 

Kleinere computers

De nieuwe chipset biedt een aantal van de meest revolutionaire wijzigingen sinds de uitvinding van de PCI-bus, in het begin van de jaren ’90. Ze bereiden tevens de weg voor Intels toekomstige 2010 computerplatform. De Intel P55 Express Chipset zal het centrale basiscomponent worden voor moederborden uit de hele wereld, met hogere prestaties en schaalbaarheid voor iedereen, van de consument tot de techneut die zijn eigen pc bouwt.

 

De nieuwe Core i7 en Core i5 processors zijn de eerste Intel-processors die zowel een 16-kanaals PCI Express 2 grafische poort en een tweekanaals geheugencontroller hebben. Hiermee worden alle I/O en beheerfuncties afgehandeld door de single-chip Intel P55 Express Chipset. Eerdere Intel chipsets vereisten hiervoor twee aparte chips. De verbinding tussen de processor en de chipset wordt verzorgd door een nieuwe Direct Media Interface (DMI). De chipset ondersteunt 8 PCI Express 2.0 x1 poorten (2,5 GB/seconde). Het gebruik van twee grafische kaarten wordt in een ‘2×8′-configuratie ondersteund. De chipset ondersteunt ook 6 SATA 3 GB/s poorten, waarbij Intel Matrix Storage Technology RAID levels 0/1/5 en 10 biedt. De geïntegreerde USB 2.0 Rate Matching Hub ondersteunt maximaal 14 USB 2.0-poorten en Intel High Definition Audio biedt digitaal geluid in topkwaliteit. De nieuwe processors zijn de eerste die gebruikmaken van de nieuwe Land Grid Array (LGA) 1156 chipbehuizing en sockettechnologie.

 

Betere instapservers

Voor kleine organisaties die toch 24/7 in bedrijf zijn, komt Intel met nieuwe Xeon processors en de Intel 3400 en 3420 chipsets. Deze nieuwe producten helpen de productiviteit bij kleine organisaties te verbeteren, door taken als e-mail, fileserving, printen en het hosten van dynamische websites efficiënter af te handelen. Servers gebaseerd op deze nieuwe processor en chipsets zijn ook bij uitstek geschikt voor scholen, zowel voor directe onderwijstaken als voor administratieve doeleinden. Servers gebaseerd op Xeon 3400 processors zijn betrouwbaarder dan desktopsystemen, dankzij ondersteuning voor serverspecifieke functies als Errror Correcting Code (ECC) -geheugen en RAID levels 0/1/5/10.

 

Bedrijven kunnen hiermee tot 64(2) procent meer verkooptransacties verwerken, terwijl de zakelijke responstijd tot 56 procent hoger ligt. Deze verbeteringen zijn mogelijk dankzij Intels ‘Nehalem’-microarchitectuur en een verviervoudiging van de geheugencapaciteit (max. 32 GB). Intel Turbo Boost Technology en Intel Hyper-Threading Technology zorgen ervoor dat deze servers automatisch hun prestaties afstemmen op de actuele behoeften. Tot de vandaag geïntroduceerde processors behoort ook de Intel Xeon L3426, een energiezuinige variant die een verbetering van maximaal 188 procent biedt voor wat betreft de ‘efficiency per euro’, vergeleken met de vorige generatie Intel Xeon X3380. Ook kunnen hiermee servers gebouwd worden voor zeer kleine ruimten of voor omgevingen die grenzen stellen aan de warmte-ontwikkeling. Meer informatie over deze producten is te vinden op www.intel.com/xeon

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging bestelproces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    OT monitoring herzien: van inzicht naa...

    Monitoring en logging van netwerkverkeer vormen een onmisbare basis voor OT security. Tegelijkertijd groeit het besef dat zichtbaarheid op zichzelf het risico niet verlaagt. In een omgeving met toenemende dreigingen,...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Nextcloud Summit bewijst dat migratie naar soevereine cloud volop plaatsvindt

    Data & AI

    Copilot Cowork wereldwijd algemeen beschikbaar

    Werkplek & Beheer

    Spoelstra Spreekt: Overwinning

    Overheid

    Kort: Pact Centric en Nextcloud voor soevereine werkplek overheid, Zwitsers succes voor Netinium (en meer)

    Werkplek & Beheer

    Bonden geven groen licht voor sociaal plan ASML

    Overheid

    Vlam in de ai-pan bij rijksambtenaren

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs