Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Cloud & Infrastructure

Nvidia: ai-mania neemt in kracht toe

stijging
22 februari 2024 - 11:38ActueelIT Strategy & GovernanceAppleMicrosoftNvidiaTesla
Alfred Monterie
Alfred Monterie
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

De ai-hausse is nog allerminst over haar hoogtepunt heen. Sterker, volgens Jensen Huang, oprichter en ceo van Nvidia, staan we nog maar aan het begin.

Versneld computergebruik en generatieve ai hebben het omslagpunt bereikt, wat de vraag in bedrijven, sectoren en landen wereldwijd doet stijgen, aldus Huang. Zijn optimisme over ai werd gisteren gevoed door de glanzende resultaten van Nvidia. De chipmaker profiteert tot nog toe het meest van de boom; de omzet en winst over het laatste kwartaal, dat op 28 januari eindigde, overtrof alle verwachtingen.

Het bedrijf zag zijn omzet in die periode toenemen tot 22,1 miljard dollar, een stijging van liefst 265 procent vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder. Ten opzichte van het kwartaal daarvoor bedroeg de toename 22 procent.

Zelden maakte een techbedrijf in een jaar zo’n grote sprong. De inkomsten uit de divisie Data Center, die de grote cloud-aanbieders en andere afnemers van ai-chips bedient, stegen in die periode van 3,6 miljard dollar tot 18,4 miljard; een toename van 409 procent. Over het hele fiscale jaar haalde Nvidia een omzet van 60,9 miljard. Voor het lopende kwartaal wordt een omzet van 24 miljard verwacht.

Graadmeter

Nvidia’s koers, een soort graadmeter voor de vraag naar ai, explodeerde. Na bekendmaking van de kwartaal- en jaarcijfers schoot het aandeel zes procent omhoog. Het fonds is in een jaar meer dan verdrievoudigd. De chipmaker passeerde Tesla als het meest verhandelde aandeel op Wall Street. Apple was al eerder voorbijgegaan. Het zou sommige analisten niet verbazen als de waarde van Nvidia binnenkort door de grens van tweeduizend miljard dollar schiet. Maar er is ook vrees dat de euforie omslaat. Alleen Microsoft en Apple zijn nog meer waard. Nvidia, vroeger bekend van de grafische kaarten voor gaming, heeft ongeveer tachtig procent van de markt voor hoogwaardige ai-chips in handen. Dit soort chips zijn momenteel niet aan te slepen. 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    shutterstock_2492545613

    Partnerartikel
    Digital Transformation

    Digitale transformatie én digitale aut...

    Organisaties willen sneller digitaliseren, slimmer werken met data en profiteren van de mogelijkheden van cloudtechnologie en kunstmatige intelligentie. Tegelijkertijd groeit de behoefte om controle te houden over gegevens, infrastructuur en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    IT Strategy & Governance

    Tweede Kamer dringt aan op verbod camerabrillen na waarschuwing AP

    IT Strategy & Governance

    ‘Ontsnappende ai-agents? Dat is ook heel veel marketing’

    IT Industry news

    Auctivo veilt 144 vintage Apple-items

    Zorg

    Kort: LUMC test wondanalyse met ai, HeadFirst Global wordt Vertage (en meer)

    Data & AI

    Door ai nemen it-dienstverleners afscheid van het uurtje-factuurtje

    IT Industry news

    40 miljoen beschikbaar voor wedstrijd energiezuinige ai-chips

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs