Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Licentie

Europese Commissie onderzoekt licentiebeleid VMware

16 april 2024 - 10:51ActueelSoftware & DevelopmentBroadcomVMware
Alfred Monterie
Alfred Monterie

Broadcom moet de Europese Commissie opheldering verschaffen over de prijsstijgingen die gebruikers van VMware krijgen opgedrongen. Ook andere licentievoorwaarden liggen onder de loep. 

De Europese mededingingsautoriteit geeft daarmee gehoor aan de oproep van het CIO Platform Nederland, het Belgische Beltug en hun Duitse en Franse zusterorganisaties om Europese bedrijven te beschermen tegen ongeoorloofde praktijken van Broadcom. Sinds de overname van VMware heerst er volgens hen wanorde op de virtualisatie-markt waar dit bedrijf domineert. Vooral nieuwe prijsmodellen en verslechterende licentievoorwaarden zetten kwaad bloed bij klanten. 

Ook de Cispe, een non-profitbrancheorganisatie die de belangen behartigt van aanbieders van cloud-infrastructuur-diensten in Europa, heeft bij de Europese Commissie geklaagd over het afschaffen van het licentiemodel (perpetual licensing) voor eeuwigdurend gebruik. In plaats daarvan kwam VMware vrijwel direct na de overname door Broadcom met een duur abonnementsmodel. 

De Commissie heeft verzoeken om informatie naar Broadcom gestuurd om deze kwesties te onderzoeken. Persbureau Reuters citeerde gisteren een woordvoerder van de Commissie dat aanwijzingen bestaan dat Broadcom de voorwaarden van de softwarelicenties en -ondersteuning van VMware wijzigt. 

Spijkerhard
Hock Tan, spijkerharde baas van Broadcom.

Onlangs nog noemde Broadcom de klachten over hogere prijzen ongegrond. Het bedrijf, geleid door de spijkerharde Chinees Hock Tan, zei dat de klanten het verkeerd hadden begrepen. Klanten die meerdere onderdelen uit het abonnement gebruiken, zouden juist goedkoper uit zijn. Bovendien zou Broadcom meer ondersteuning geven. Maar gisteren bond Hock Tan wat in. In een blog kondigde hij aan ‘de prijs van VMware Cloud Foundation (VCF) dramatisch te verlagen.’ VCF, een uitgebreide infrastructuur-oplossing voor zowel private als publieke clouds, wordt voortaan voor de helft van de prijs aangeboden. Tan verklaart deze verandering uit de behoefte om de adoptie door klanten te bevorderen. 

Tan zegt wel door te gaan met de vervanging van de eerder genoemde eeuwigdurende licenties door een abonnementsmodel dat toegang biedt tot de nieuwste versies en ondersteuning voor een vaste periode. Volgens de ceo heeft dat geen invloed op de mogelijkheden van klanten om hun bestaande licenties te gebruiken. 

Meer over

Licentie

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Resultaatgericht Samenwerken (RGS).

    RGS is een gestructureerde methode die vastgoedprofessionals direct ondersteunt bij kwaliteitsverbetering, kostenefficiëntie en verduurzaming.

    Computable.nl

    De principes van cloud-native techniek

    Cloud-native technologieën voegen flexibiliteit, schaalbaarheid en beveiliging toe en verlagen de operationele kosten voor de IT-omgeving. Hoe dragen Kubernetes, KEDA en AKS hieraan bij?

    Meer lezen

    Hock Tan
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Broadcom dumpt gigantisch aantal VMware-klanten, partners en distributeurs

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Is VMware-gebruiker spekkoper na Broadcom-deal?

    Eén reactie op “Europese Commissie onderzoekt licentiebeleid VMware”

    1. Een oudlid schreef:
      18 april 2024 om 21:21

      Die Hock Tan is pas een grapjas want klanten begrijpen het verkeerd als ze meer moeten betalen voor maximalisatie van de winst. Penny wise and pound foolish ben je volgens Hock Tan namelijk spekkoper als je meerdere onderdelen uit een abonnement gebruikt terwijl de schoen juist wringt bij koppelverkoop omdat daarmee alle bellen gaan rinkelen van markmanipulatie. Ik ben dus benieuwd met welk welke stok de Europese Commissie wil gaan slaan want tot op heden balft deze waakhond van de markt wel maar is niemand daarvan onder de indruk.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs