Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance » IT Strategy & Transformation » Digital Transformation

It leidend bij digitale transformatie van finance

business intelligence
24 mei 2024 - 14:403 minuten leestijdOpinieDigital Transformation
Martin van den Ham
Martin van den Ham

BLOG – In een tijdperk van ongekende digitale transformatie ziet de financiële sector zich voortdurend uitgedaagd om mee te evolueren met de technologietrends. It speelt een cruciale rol bij het mogelijk maken van deze evolutie om onder andere de efficiëntie te verbeteren, risico’s te verminderen en klantenservice te optimaliseren. Een nauwe samenwerking tussen finance en it is hiervoor noodzakelijk.

In de praktijk willen de afdelingen finance en it nog weleens langs elkaar heen werken. Uit onderzoek blijkt dan ook dat ruim een op de drie finance-professionals meer zou willen digitaliseren binnen de finance-afdeling, maar wordt tegengehouden door de it-afdeling. Hoe kan de it-afdeling een brug slaan tussen finance en it, zodat de finance-afdeling optimaal profiteert van de nieuwste technologieën.

Communicatie

Een van de fundamenten van een succesvolle samenwerking is effectieve communicatie. It-professionals kunnen hierin investeren door vragen aan finance-professionals te stellen, waarmee ze de behoeftes op het gebied van digitalisering en automatisering beter kunnen begrijpen. Een paar goede vragen om te stellen zijn:

  • Welke uitdagingen ervaren finance-professionals bij het verzamelen, verwerken en analyseren van grote hoeveelheden financiële data, en hoe kan automatisering hierbij helpen?
  • Welke processen zijn het meest foutgevoelig en kunnen profiteren van digitalisering om de nauwkeurigheid te verbeteren?
  • Welke kritieke financiële beslissingen worden genomen op basis van intuïtie of beperkte gegevens, en hoe kan it helpen bij het leveren van betere analyses en voorspellende inzichten?

Door deze vragen op tafel te leggen en actief te luisteren naar de antwoorden, kunnen it-professionals de door hen gekozen oplossingen nauwkeuriger afstemmen op de behoeften van finance. Wil je dit soort communicatie echt inbedden in je organisatie, dan kan het vormen van een cross-functioneel projectteam, bestaande uit leden van zowel de finance- als de it-afdeling, een uitkomst zijn. In dit team kunnen deze vragen en mogelijke oplossingen worden besproken om zo een meer holistische aanpak te ontwikkelen. Daarmee vergroot je niet alleen het begrip van it voor de uitdagingen van finance, maar geef je finance ook meer inzicht in de technische mogelijkheden.

Kansen inschatten

Dat brengt ons bij het volgende punt: voor finance-professionals is het lastig om de kansen van nieuwe technologieën goed in te schatten. Hier komen it-professionals om de hoek kijken. Zij kunnen finance-professionals helpen om beter inzicht te krijgen in digitalisatie, door de focus te verleggen van simpele automatisering naar meer strategische doelen. Vragen om dat gesprek op gang te krijgen zijn:

  • Hoe kunnen we technologie inzetten om waardevolle inzichten te halen uit financiële data?
  • Op welke manier kunnen we de klantgerichtheid verbeteren met behulp van digitale oplossingen?

Door deze bredere kijk op digitalisatie kunnen it en finance samen werken aan het realiseren van de langetermijndoelstellingen van de organisatie.

Innovatiekracht

De it-afdeling kan dus een belangrijke rol spelen bij de innovatiekracht van de finance-afdeling, waar nieuwe technologieën worden omarmd en ingezet om de concurrentie voor te blijven en waarde te leveren aan klanten. De weg naar de digitale toekomst lijkt soms hobbelig, maar met it als bondgenoot zijn de mogelijkheden eindeloos.

Martin van den Ham is director of finance bij Onguard

Meer over

Digital transformation

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging bestelproces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructure

    Yielder bouwt aan de volgende fase: pe...

    Yielder ondersteunt organisaties over de volle breedte van hun digitale omgeving. Van werkplek en connectiviteit tot cloud en security. De organisatie heeft een vijftiental regionale specialisten samen in één groep...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Digital Transformation

    Waarom leren in digitale transformaties fundamenteel verandert

    Digital Transformation

    Kort: Tikkie deelde lintjes uit op Koningsdag, Zsolt Szabó adviseur van Accenture (en meer)

    Digital Transformation

    Kabinet trapt af voor slagvaardigere overheid

    Digital Transformation

    FME slaat alarm: digitalisering in mkb blijft achter  

    Digital Transformation

    Spoelstra Spreekt: Succes

    Google Big Tech
    Digital Transformation

    Liberty Global tekent deal met Google Cloud

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs