Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance » IT Industry news » Startups & Scale-ups

Max Welling krijgt 30 miljoen groeigeld voor CuspAI

Max Welling en Chad Edwards
Max Welling (links) en Chad Edwards
18 juni 2024 - 13:00ActueelStartups & Scale-upsCuspAI
Alfred Monterie
Alfred Monterie
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

CuspAI, de nieuwe artificial intelligence (ai)-startup van de Nederlandse machine-learning-specialist Max Welling en de Britse chemicus Chad Edwards, krijgt een begininvestering van dertig miljoen euro. Het geld komt van Hoxton Ventures, een grote verstrekker van risicokapitaal uit Londen. Ook managers van Deepmind, de ai-poot van Google, hebben een financiële inbreng.

Een andere vermaarde wetenschapper, Geoffrey Hinton, die weleens de ‘peetvader van ai’ wordt genoemd, komt aan boord als adviseur. Dit heeft CuspAI vanochtend bekend gemaakt. Het bedrijf dat vanuit Amsterdam, Berlijn en Cambridge opereert, gaat nauw samenwerken met onderzoekers van Meta/Facebook. 

Hoofddoel van CuspAI wordt de uitstoot van CO2 met behulp van ai terug te dringen. Welling en zijn mensen ontwikkelen een platform dat materialen ontdekt die CO2 direct uit de atmosfeer kunnen halen. Het wordt een soort moleculaire zoekmachine. De simulatie van gigantische aantallen combinaties van moleculen vereist enorm veel rekenkracht. CuspAI gaat zeker vijftien miljoen euro besteden aan de inhuur van voldoende rekencapaciteit bij hyperscalers. De rest wordt besteed aan de salariëring van medewerkers.

Welling begon zijn carrière als wetenschapper aan de Universiteit van Amsterdam. In 2017 verkocht hij de universitaire spin-off Scyfer aan Qualcomm. Hij trad ook in dienst bij deze Amerikaanse chipontwerper. Later werd hij hoofd van de researchafdeling van Microsofts onderzoekslaboratorium in Amsterdam. 

Prof. Dr. Welling licht in een persbericht toe: ‘Stel je een zoekmachine voor, niet alleen voor bestaande materialen, maar voor alle potentiële moleculen en materialen die gecreëerd kunnen worden. Onze ai kan nieuwe materialen op aanvraag genereren en evalueren. Denk aan het aanvragen van materiaal dat selectief kooldioxide bindt onder specifieke omstandigheden – de ai genereert, evalueert en optimaliseert vervolgens de mogelijke moleculaire structuren die aan die exacte criteria voldoen. Door zorgvuldige procesoptimalisatie en labtesten kan CuspAI de cyclus sluiten en ervoor zorgen dat materialen synthetiseerbaar, stabiel en uiteindelijk bruikbaar zijn in de productie.’

Meer over

AIInvestering

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructure

    Emily Glastra, T-Systems: “Juist voor...

    Digitale soevereiniteit staat hoog op de agenda van Nederlandse overheden en bedrijven. Maar voor grote organisaties is afscheid nemen van Amerikaanse hyperscalers niet altijd nodig of realistisch. Cruciaal is keuzevrijheid...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Data & AI

    Anthropic waarschuwt voor ai-misbruik in beursprospectus

    Cloud & Infrastructure

    Kort: 7 miljoen voor ot-beveiliger Indurex, 10 miljoen voor Photon Bridge (en meer)

    IT Strategy & Governance

    Kort: Cybersector in vijf jaar verviervoudigd, Anne Fleur van Veenstra co-ceo bij SIDN (en meer)

    Networking & Connectivity

    Kort: Cisco scoort bij PSV, VWS, SZW en NZa huren voor 440 miljoen in (en meer)

    IT Strategy & Governance

    Kort: 40 miljoen voor Hadrian, eerste ai-lab Kyndryl in EU (en meer) 

    Startups & Scale-ups

    Nationale Investeringsinstelling krijgt 6,6 miljard startgeld

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs