Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Internet en oplossingen speerpunt van IT-investeringen in Nederland

19 december 1996 - 23:003 minuten leestijdAchtergrondGovernance & Privacy
Maurice van Uden
Maurice van Uden

Het Nederlands bedrijfsleven gaat volgend jaar veel investeren in ‘echte IT-oplossingen’ voor het oplossen van zakelijke knelpunten. Bovendien wordt veel geld gestoken in het aanpassen van de infrastructuur zodat Internet-achtige toepassingen mogelijk worden.

Dit zijn de belangrijkste conclusies uit een onderzoek van Giarte Publishing onder ruim tweehonderd IT-managers in Nederland. Hen werd gevraagd welke nieuwe technologieën op korte termijn belangrijk geacht worden en waar de investeringen de komende tijd heen geleid worden.
Het blijkt dat organisaties tegenwoordig vooral kijken naar de zakelijke belangen die met de IT-investeringen gemoeid zijn. Het verhogen van omzet en winst wordt belangrijker geacht dan het verlagen van de kosten. Ook minder van belang is het efficiënter werken van de IT-afdeling.
Ondanks deze zakelijke doelstellingen blijkt de nadruk in de investeringen vooral te liggen op het verbeteren van het beheer van de informatietechnologie. Investeringen in de infrastructuur komen nu nog op de tweede plaats, maar groeien snel, vooral onder invloed van de uitgaven aan Internet-technologie.

Ontwikkeling onderuit

Opmerkelijk is verder dat er slechts matig belang wordt gehecht aan het ontwikkelen van software. Dit heeft ongetwijfeld te maken met de snelle opkomst van standaard toepassingen.
Giarte onderzocht ook hoe bekend nieuwe technologieën in de IT-wereld zijn. Hieruit blijkt dat een modekreet als network centric computing slechts bij ongeveer eenderde van de respondenten bekend is. Niet veel verder komen de ‘intelligente agenten’ van de softwareleveranciers.
Bekendere technologieën zijn Itil (beheersmethode), datamining en middleware. Toch halen ook deze drie niet de score van een ’toptechnologie’. Daarvoor moet het onderwerp bij minimaal 75 procent bekend zijn. Dit zijn bijvoorbeeld client/server en Internet. Opvallend hierin is de hoge bekendheid van het begrip intranet, dat door 80 procent herkend wordt.

Oplossingen, oplossingen

De investeringen in de komende jaren gaan vooral uit naar ‘oplossingen’. Ruim 20 procent verwacht de komende drie jaar te investeren in groupware en datawarehousing. Documentaire informatiesystemen zijn nog populairder: ruim een kwart van de organisaties verwacht hierin te gaan investeren.
Intranet is echter het heetste item dezer dagen. Ruim 30 procent van de onderzochte bedrijven investeert hier al in en de komende drie jaar verwacht nog eens 25 procent te volgen.
Investeringen in het ontwikkelen van software zijn niet langer populair, zo signaleert Giarte. Nog minder populair zijn de case-tools in deze deelmarkt. "Rapid application development en object-georiënteerd ontwikkelen doen het wat dit betreft stukken beter."

Internet versus edi

Hoewel de gevonden resultaten voor de meeste economische sectoren vrij goed overeen komen, blijken bij de industrie andere prioriteiten te liggen dan in de rest van de economie. Gevraagd naar welke technologie de komende jaren het belangrijkst zal worden, antwoorden bijna alle branches met ‘Internet’. De industrie daarentegen acht ‘edi’ (electronic document interchange) van groter belang. Overigens hoeven deze twee ontwikkelingen elkaar niet in de weg te staan: op dit moment zijn er talloze leveranciers in de slag om edi via Internet mogelijk te maken.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    NIS2: Europese richtlijn maakt cyberse...

    De Europese NIS2-richtlijn zet cybersecurity definitief op de strategische agenda. Organisaties in vitale sectoren krijgen te maken met strengere eisen...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Aardobservatie als motor voor verantwoorde supply chains

    Mitz sprong in het diepe cloud 'Trust Us'
    Governance & Privacy

    Kort: Ondanks risico’s toch meer apotheken bij Mitz, Frontria tegen fake news door ai (en meer)

    eEvidence shoot first
    Governance & Privacy

    eEvidence: goodbye privacy, vaarwel digitale soevereiniteit

    online zero trust
    Data & AI

    Kort: Nederlander vertrouwt online niet meer, DSO-data moeilijk toegankelijk (en meer)

    Werkplek & Beheer

    Belastingdienst zet door met Microsoft365: ‘geen Europees alternatief beschikbaar’

    soevereine cloud
    Cloud & Infrastructuur

    Ook Zwitserland wil soevereine cloud

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs