Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Ddos-aanvallen op Surf veroorzaken lawine aan ict-storingen in onderwijs

16 januari 2025 - 12:51ActueelInnovatie & TransformatieSurf
Pim van der Beek
Pim van der Beek

Ict-coöperatie van onderwijs- en onderzoeksinstellingen in Nederland, Surf, is getroffen door meerdere ddos-aanvallen. Vooral de systemen van instanties in het zuiden van het land zijn geraakt. Alle instellingen op het Surf-netwerk kampen met trage internetverbindingen of zien hun verbindingen uitvallen.

Dat meldt Surf in een zojuist uitgebrachte update. Uit onderzoek blijkt dat het een andere ddos-aanval is dan de aanval die een dag eerder werd gemeld. ‘De aanval is veel groter dan de ‘reguliere’ ddos-aanvallen waar ons netwerk dagelijks mee te maken heeft en afslaat. Het verkeer bevindt zich op een punt in ons netwerk waar filteren niet (goed) mogelijk is’, schrijft de ict-coöperatie.

Surf zegt hard te werken aan een oplossing. Volgens de organisatie was de aanval gericht op instellingen in het zuidelijke deel van het netwerk (Brabant-Limburg). Door de grote hoeveelheid verkeer lopen ook andere punten in het netwerk buiten die regio vol en kunnen instellingen aldaar die ook op het netwerk zitten last ondervinden van trage internetverbindingen.

TU/e

Dit weekend was ook de de Technische Universiteit Eindhoven (TU/e) slachtoffer van een cyberaanval. De universiteit schakelde afgelopen weekend het netwerk uit en schortte tentamens en onderwijs een week op.

Inmiddels wordt het netwerk weer stapsgewijs opgestart. De universiteit laat weten dat het netwerk werd uitgeschakeld nadat cybercriminelen ‘op heterdaad’ zijn betrapt. Ook de TU/e ondervond hinder van de ddos-aanval. Zo kampte het met haperingen in de wifi-verbindingen. Of de aanvallen op Surf en TU/e iets met elkaar te maken hebben, is niet bekend.

Surf

Surf is de ict-samenwerkingsorganisatie voor onderwijs en onderzoek in Nederland. Ze bieden een breed scala aan ict-diensten voor de digitale infrastructuur van onderwijsinstellingen aan die moeten bijdragen aan innovatie. Dat zijn onder meer: netwerkconnectiviteit, zoals internet en internationale verbindingen voor onderwijs- en onderzoeksinstellingen met snelheden tot 800 Gb/s. Ook koopt de organisatie gezamenlijk in. Ook adviseert Surf onderzoekers over bijvoorbeeld het visualiseren van data, optimaliseren van software of het inrichten van computingfaciliteiten. Ook levert het monitoring om internetdiensten real-time te bewaken op beschikbaarheid en prestaties en firewall-oplossingen voor netwerkbeveiliging.

Meer over

DDoS

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst. De praktijk van verschillende manieren van industrieel bouwen

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialSecurity & Awareness

    Cybersec Netherlands 2025 – Programma...

    Keynotes over cloud, AI en geopolitiek: het programma van Cybersec Netherlands raakt de kern van digitale weerbaarheid

    Meer persberichten

    Meer lezen

    OpinieInnovatie & Transformatie

    Europese regels drijven digitale infrastructuur in handen van niet-Europese giganten

    Richard Turk
    Awards NieuwsInnovatie & Transformatie

    Digitale transformatie is meer dan technologie alleen

    Innovatie & Transformatie

    Intel waarschuwt voor risico’s na omstreden staatsdeelname VS

    Richard Turk
    Innovatie & Transformatie

    Dit weegt de jury mee bij de categorie Customer Experience van de Computable Awards 2025

    AchtergrondCarrière

    Gazonnetje of golfbaan maaien via de cloud

    OpinieData & AI

    Het is niet alles goud wat er blinkt: belang van pragmatisme rondom ai

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • – Phishing
    • – Ransomware

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs