Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Software & Development » Business Applications » Enterprise Software

Klanten zien overname VMware niet zitten

07 september 2022 - 08:47ActueelEnterprise SoftwareBroadcomVMware
Luc Blyaert
Luc Blyaert

In een opvallend gemeenschappelijk standpunt stellen vier grote Europese gebruikersverenigingen dat de overname van VMware door Broadcom geen goede zaak is. Ze vrezen voor prijsstijgingen, kwaliteitsverlies en fors mindere investeringen in onderzoek en ontwikkeling.

De overname van VMware door Broadcom werd in mei aangekondigd. De Singaporese chipbakker legt 61 miljard dollar op tafel. De Europese Commissie moet die deal nog goedkeuren en vroeg de gebruikersverenigingen naar commentaar. Het gaat om het Belgische Beltug, het Nederlandse CIO Platform, het Duitse Voice en het Franse Cigref.

Die erkennen dat VMware een dominante positie heeft bij gebruikers en dat de technologie veel verder staat dan het Hyper V-aanbod van Microsoft of de oplossing van de publieke-cloudleveranciers. ‘VMware is de leidende leverancier van virtualisatiesoftware maar kiezen voor een ander aanbod is niet makkelijk en vraagt een overgangsperiode van drie tot vijf jaar’, zo wordt gesteld. De gebruikersverenigingen vergelijken de situatie van VMware met de positie van Microsoft Office.

Ze hebben echter geen hoge pet op van BroadCom en verwijzen naar de overname van Symantec in de zomer van 2019. ‘Dat leidde toen wereldwijd tot disproportionele prijsverhogingen’. De vier gebruikersgroepen vrezen dat hetzelfde zal gebeuren met VMware. ‘Broadcom is niet echt een softwarebedrijf. Het wil zich in de markt kopen en focust minder op productontwikkeling. Wij vrezen dat de producten van VMware niet langer concurrentieel zullen zijn waardoor gebruikers naar de Hyper V-oplossing van Microsoft geduwd worden.’ Dat is volgens de gebruikers ook geen goede zaak wegens de marktdominantie van Microsoft met O365 en MS Azure.   

Meer over

OvernameVMware-software

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Eén reactie op “Klanten zien overname VMware niet zitten”

    1. Kevin schreef:
      7 september 2022 om 10:59

      De eerste prijsverhoging van 10% is al aangekondigd. Er wordt per 1-10 geen 7 punten per GB RAM meer gerekend, maar 7.7 punten.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Risk

    Het netwerk is niet langer een kabel,...

    Jarenlang werd het bedrijfsnetwerk gezien als een noodzakelijke voorziening. Een soort digitale snelweg waarover applicaties, bestanden en communicatie van A naar B werden vervoerd. Security speelde zich elders af: in...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Enterprise Software

    Visterin Fileert: Broadcom koopt VMware om 2 redenen

    Enterprise Software

    Kogel door kerk bij overname VMware door Broadcom

    Enterprise Software

    Broadcom heeft VMware in het vizier

    Azure

    VMware wil einde maken aan cloudchaos

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
      • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs