Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Spoelstra Spreekt: Vaker gehoord

[Foto: Daan Muller]
04 februari 2026 - 13:00OpinieInnovatie & Transformatie
Jacob Spoelstra
Jacob Spoelstra

COLUMN – Ik heb het vaker gehoord maar het gaat er eindelijk van komen. De zelfrijdende auto’s gaan we binnenkort zien in ons straatbeeld. Met name door de doorbraak in ai is de ontwikkeling van robotauto’s instroomversnelling geraakt.

Het leek er even op dat het er nooit van zo komen. Zo bleven de eerste prototypes uren wachten voor een rotonde omdat ze iedereen voor lieten. En bij het eerste-de-beste ongeluk werd natuurlijk het testen direct weer stopgezet. Dat probleem heb je niet als mensen de auto zelf besturen. Dan gebeuren er gelukkig nooit ongelukken.

Kinderachtige mannen

Ik las in een interview met een ontwikkelaar van BMW die heel enthousiast was maar aan het einde toch zei: maar ik denk toch dat mensen het liefste zelf blijven rijden. En dat heb ik vaker gehoord. Zo willen mensen ook het liefst zelf schakelen.  Maar als je eenmaal in een automaat hebt gereden, vervloek je het schakelen als je weer in een schakelbak rijdt. Of wat ook leuk is, mensen willen graag de motor horen.  Dit laatste klopt soms ook nog. Er zijn hele kinderachtige mannen die per se een motor willen horen en dus een motorgeluid op hun elektrische auto zetten.

Het liefst heb ik ook dat mijn vrouw rijdt. Goed, het is levensgevaarlijk maar ik kan dan tenminste een borreltje drinken.

Maar hoezo willen mensen zelf rijden? We willen toch allemaal gereden worden? Het liefst heb ik ook dat mijn vrouw rijdt. Goed, het is levensgevaarlijk maar ik kan dan tenminste een borreltje drinken. Maar je hoort het vaker bij nieuwe ontwikkelingen. Mensen kopen geen kleren online want ze willen het zelf passen in de winkel, of een kaartje krijgen is toch leuker dan een sms’je. En dan hebben we natuurlijk de klassieker, mensen willen niet altijd bereikbaar zijn. Nou, ga maar even naar het gezicht van iemand kijken die even geen bereik heeft. Je kunt nog beter zonder zuurstof zitten.

En daar is nu bij gekomen: mensen willen toch graag zelf rijden. Je zult het binnenkort steeds vaker horen.

Jacob Spoelstra is columnist/stand-upcomedian. Kijk voor meer informatie op www.jacobspoelstra.nl.

Meer over

zelfrijdend

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Eén reactie op “Spoelstra Spreekt: Vaker gehoord”

    1. Een oudlid schreef:
      6 februari 2026 om 10:39

      De onbemande Uber kwam ik regelmatig tegen in Atlanta, de bemande Uber trouwens ook als ik kijk naar het vraagstuk mobiliteit. Van A naar beter is het heerlijk om niet zelf te hoeven rijden zodat je andere dingen kan doen. Want mobiliteitsvraagstuk op zaterdag gaat om de jeugdige voetbalploeg die van Nergenshuizen naar Niemandsland moet.

      Vaker gehoord zijn dan ook de smoesjes van ouders die kinderen op de parkeerplaats bij het clubhuis afzetten omdat ze moeten winkelen. Want als autorijden geen privilege meer is maar een technologische keus door het ontlasten van rijvaardigheid zoals we nu zien met fatbikes die populair zijn omdat je er geen rijbewijs voor nodig hebt dan veranderd het vraagstuk door nieuwe middelen.

      Van Nergenshuizen naar Niemandsland moest ik in mijn jeugd 20 kilometer fietsen met tegenwind, Boudewijn de Groot zong er over.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    HackShield Future Cyber Heroes

    85.000 kinderen praten over veilig gamen met HackShield
    Pijl naar rechts icoon

    Wiz

    Wiz versterkt cyber resilience met contextgedreven cloudsecurity
    Pijl naar rechts icoon

    Getac

    Realtime inzicht als fundament voor digitale transformatie
    Pijl naar rechts icoon

    JBT Marel

    TechDoc Finder: AI-zoekagent voor service engineers
    Pijl naar rechts icoon

    Milieu Service Nederland

    WIN-platform: realtime afvaldata voor inzameling en facturatie
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon
    Stuur je case voor de Computable Awards en word getoond op de website!
    Ik wil een case insturenIcoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Kort: ING-banen weg door ai, aanpak ai-dis­cri­mi­na­tie faalt (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Microsoft onthult netwerktechnieken die datacenters zuiniger maken

    Data & AI

    Rechter dwingt QDNL tot wijzigen naam: geen House of Quantum meer

    Data & AI

    Ai in ziekenhuis: hoge verwachtingen, beperkte realisatie

    Carrière

    Reorganisatie ASML resulteert in vertrouwenscrisis

    Cloud & Infrastructuur

    Nvidia verkoopt tot eind 2027 voor 1 biljoen aan nieuwe ai-chips

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs