Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance » IT Industry news » Startups & Scale-ups

Avendar krijgt 2,2 miljoen euro voor ai-ondersteuning opsporing

[Afbeelding: MMD Creative/Shutterstock]
07 mei 2026 - 07:00ActueelStartups & Scale-upsAvendarBOMLumo Labs
Rik Sanders
Rik Sanders
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

Het in Eindhoven gevestigde Avendar heeft 2,2 miljoen euro aan seedfinanciering opgehaald. De investering is geleid door venturecapitalfonds Lumo Labs en de Brabantse Ontwikkelingsmaatschappij (BOM).

Met het geld wil de startup de ontwikkeling en uitrol versnellen van zijn ai-platform voor opsporing, toezicht en intelligence binnen de publieke sector.

Avendar ontwikkelt software die versnipperde databronnen van overheidsorganisaties automatisch analyseert en samenbrengt. Het systeem ondersteunt onder meer fraude- en criminaliteitsonderzoeken door signalen te detecteren en arbeidsintensieve stappen in het onderzoek te automatiseren. Volgens het bedrijf werken veel publieke organisaties nog met grotendeels handmatige processen, terwijl de hoeveelheid data en de complexiteit van zaken toenemen.

Publieke sector

De Avendar-software wordt al gebruikt binnen de Nederlandse publieke sector. Tot de gebruikers behoren onder meer de politie en de gemeente Amsterdam. Daarnaast lopen er pilots en implementaties via programma’s van het ministerie van Justitie en Veiligheid, onder meer rond strafrechtelijk onderzoek en Bibob-screening.

Volgens medeoprichter Marijn van Aerle is er in Europa behoefte aan AI-oplossingen die voldoen aan Europese wet- en regelgeving en die binnen het publieke domein kunnen worden ingezet. ‘Organisaties lossen belangrijke vraagstukken vaak nog op met verouderde software’, zegt hij. ‘Met deze investering kunnen we de ontwikkeling versnellen.’

Avendar zal het nieuwe kapitaal gebruiken om het ontwikkel- en productteam uit te breiden, de schaalbaarheid van het platform te vergroten en de Europese markt verder te verkennen. Eerder ontving het bedrijf al financiering via onder meer de Rabobank Innovatielening en regionale fondsen.

Meer over

fraudeInvesteringstartup

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructure

    Emily Glastra, T-Systems: “Juist voor...

    Digitale soevereiniteit staat hoog op de agenda van Nederlandse overheden en bedrijven. Maar voor grote organisaties is afscheid nemen van Amerikaanse hyperscalers niet altijd nodig of realistisch. Cruciaal is keuzevrijheid...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Data & AI

    Anthropic waarschuwt voor ai-misbruik in beursprospectus

    Cloud & Infrastructure

    Kort: 7 miljoen voor ot-beveiliger Indurex, 10 miljoen voor Photon Bridge (en meer)

    IT Strategy & Governance

    Kort: Cybersector in vijf jaar verviervoudigd, Anne Fleur van Veenstra co-ceo bij SIDN (en meer)

    Networking & Connectivity

    Kort: Cisco scoort bij PSV, VWS, SZW en NZa huren voor 440 miljoen in (en meer)

    IT Strategy & Governance

    Kort: 40 miljoen voor Hadrian, eerste ai-lab Kyndryl in EU (en meer) 

    Startups & Scale-ups

    Nationale Investeringsinstelling krijgt 6,6 miljard startgeld

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs