Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Openbaar vervoer

Virtuele operators hebben minder klandizie

01 augustus 2011 - 14:15ActueelCloud & InfrastructuurMTVTele2
Laura Kempenaar
Laura Kempenaar

In Nederland worden er minder diensten afgenomen bij onafhankelijke mobile virtual network operators. Dit zijn bedrijven die onder eigen merknaam mobiele telefonie verkopen, zonder een eigen netwerk te hebben. Voorbeelden hiervan zijn AH Mobiel, Lebara Mobile, Lycamobile, MTV Mobile en Tele2 Mobiel. Nederlanders maakten in het eerste kwartaal van 2011 minder gebruik van deze virtuele operators. Zij hebben nu een marktaandeel van 13,7 procent, een daling is van 2,3 procent ten opzichte van het derde kwartaal van 2010, zo blijkt uit onderzoek van Telecompaper.

Hi en Telfort doen het 't best in de categorie merken die eigendom zijn van een provider en Lebara en Lycamobile zijn populair onder gebruikers van onafhankelijke virtuele operators. Lebara en Lycamobile profileren zich beide als voordelige operators voor internationaal bellen.

KPN is de netwerkprovider die het meest gebruikt wordt, maar deze zag een daling in het eerste kwartaal van 2011. Vodafone en T-Mobile zagen hun marktaandeel juist groeien. T-Mobile laat de meeste groei zien met onder andere het nieuwe merk Simpel. Andere nieuwe spelers op de markt zijn Vodafone's Hollandsnieuwe en Sizz en Hi's MTV Mobile. T-Mobile heeft naast Simpel ook Hyves Mobile, een samenwerkingsverband met het Nederlandse social network Hyves.

Competitieve markt

Er werden in Nederland 2,8 miljoen simkaarten verkocht in het eerste kwartaal van 2011. Er waren in die periode 56 virtuele operators en dat aantal is niet veranderd ten opzichte van het derde kwartaal van 2010. Telecompaper-onderzoeker Alejandra van de Roer ziet een zeer competitieve markt: 'Nieuwe spelers zullen echt iets moeten toevoegen en meer dan enkel voice en sms moeten bieden.' Zeker nu de data-abonnementen van KPN en Vodafone fiks in prijs omhoog gaan, kijken consumenten rond wat er nog meer op de mobiele telefoniemarkt te halen is.

Het aantal klanten dat bij een virtuele operator diensten afneemt is iets toegenomen met 0,4 procent tot 6,6 miljoen klanten, waarvan de meesten (3,7 miljoen) kiezen voor merken van grote netwerkoperators. Van de virtuele operators wordt 77 procent dan ook gerund door grote netwerkoperators. Telecompaper verwacht dat de Nederlandse mobieletelefoniemarkt het in de toekomst moeilijker zal krijgen door nationale en EU-regelgeving.

Nichemarkten opzoeken

Willen providers groeien, dan moeten er nichemarkten worden gevonden of interessante, waardevolle diensten worden geïntroduceerd. Of er moeten, zoals de afgelopen tijd gebeurde, meer virtuele operators komen die al een vaste klantenbasis hebben, zoals MTV Mobile en Hyves Mobile.

Meer over

Telecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Verkoop mobiele telefoons stijgt 13 procent

    Computable.nl
    OpinieCloud & Infrastructuur

    Het is tijd voor een mobiel-strategie

    Openbaar vervoer
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Mobiele advertenties leveren 3,3 miljard dollar op

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Vraag naar mobiele apps neemt in 2011 flink toe

    Computable.nl
    OpinieCloud & Infrastructuur

    Mobiele telefoon of toch ook vaste telefoons?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs