Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Google omzeilt discussie over mobiele platformen

05 maart 2008 - 09:46ActueelCloud & InfrastructuurGoogle

Marktkenners vinden dat het grote aantal besturingssystemen voor mobiele telefoon de vooruitgang hindert. Google omzeilt de technologische valkuilen en lanceert een mobiele versie van synchroniseerprogramma Gears.

Google heeft kortgeleden een mobiele versie van Google Gears gepresenteerd. De reeds bestaande versie is een plug-in om data uit de Firefox-browser met de computer te synchroniseren. Daardoor is rss-lezer Google Reader en online Office-kloon ZoHo nu ook offline te gebruiken via de browser.

De mobiele versie van Gears zorgt er voor dat specialistische webdiensten zich gaan gedragen als prográmma’s op de mobiele telefoon. Het vehikel om het programma af te leveren aan de gebruiker is de web browser. Voorlopig werkt Gears Mobile alleen op Windows Mobile, maar aan ondersteuning voor andere platformen wordt gewerkt.

Browser centraal

Charles Wiles van Googles kantoor in Londen zegt: "Vorig jaar hebben we onze strategie geschreven voor mobiele applicaties. Ontwikkelaars moeten nu rekening houden met veel verschillende besturingssystemen. Dat is lastig. We kwam tot de slotsom dat de brówser centraal moest staan". Dat stelde Googles Gummi Hafsteinsson vorige maand ook al tegenover Emerce.

Er zijn twee webdiensten die al ondersteuning bieden voor Google Gears Mobile, meldt het technologiebedrijf op een weblog. De plug-in houdt voortdurend bij of de gebruiker nog online is en synchroniseert data tussen telefoon en het web. Zodra de verbinding weg valt, worden de data op de lokale mini-database gebruikt om door te werken. Wanneer het toestel weer online komt, synchroniseert Gears weer met de webserver.

Wiles: "We gebruiken exact dezelfde Gears API voor het mobiele platform als die voor de desktop." Wanneer de mobiele versie van Google Gears beschikbaar wordt voor bijvoorbeeld Symbian of specifiek voor Firefox, is niet bekend.

Meer over

BesturingssystemenTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    M&A, Fusie & Overname
    ActueelSecurity & Awareness

    Kort: Palo Alto Networks koopt Cyberark voor 25 miljard, ai-security scheelt 40 procent bij datalek (en meer)

    ActueelCarrière

    Thomas Blankvoort nieuwe directeur Pink Elephant Nederland  

    Intel Core
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Intel splitst NEX af en reduceert aantal werknemers

    Vacature
    ActueelCarrière

    Kort: achtduizend ict-banen zijn verdwenen, gen-ai stuurt omzetgroei (en meer)

    ActueelOverheid

    Fujitsu it-partner lekke kantoorautomatisering OM

    Japan & Europa
    ActueelData & AI

    Kort: Japan en Europa bouwen samen ai-bedrijfsoplossingen, Main brengt Duitsers samen (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs