Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Web 3.0: een nieuwe manier van denken

19 februari 2008 - 14:59ActueelCloud & Infrastructuur

Het web wordt met de komst van web 3.0 steeds dynamischer. Web 3.0 is geen nieuwe technologie, maar een nieuwe manier van denken en een nieuwe manier van het omgaan met informatie. Technologie kan daarbij ondersteunend zijn, maar het hoeft niet.

Dit onderwerp stond onlangs centraal tijdens Female Fever, de eerste van een serie workshops die Q-go organiseert voor onder meer vrouwelijke consultants en marketeers uit verschillende organisaties. Q-go richt zich hiermee specifiek op vrouwen omdat communicatie en verbinding belangrijke elementen zijn van web 3.0. Dit zijn doorgaans onderwerpen waar vrouwen sterk in zijn. Na het succes van de eerste ‘Female Fever’ heeft Q-go besloten dit initiatief voort te zetten.

Waar de eerste webmogelijkheden vooral bestonden uit het plaatsen en vinden van verschillende soorten content, biedt het web nu meer en meer mogelijkheden voor het creëren en delen van informatie. Het leggen van verbindingen staat centraal bij web 3.0. Platforms gaan met elkaar communiceren. Er worden verbindingen gelegd, waardoor platforms elkaar gaan begrijpen. Een voorbeeld: je wordt op maandagmorgen wakker door je wekker. Je elektronische agenda toont dat je om 10.00 uur de eerste vergadering hebt. Tegelijkertijd laat de filemeter zien dat je 76 minuten nodig hebt om op kantoor te komen. En het weerbericht geeft aan dat er kans is op enkele regenbuien met tussendoor wat zon.

Deze aan elkaar gekoppelde informatie maakt het mensen gemakkelijk om keuzes te maken ten aanzien van bijvoorbeeld hun reis naar kantoor. Ze hoeven eigenlijk niet meer na te denken, want alle benodigde informatie wordt verschaft.

Bedrijven kunnen op verschillende wijze hun voordeel doen met web 3.0-toepassingen. Een goed voorbeeld daarvan is Software as a Service (SaaS). Deze software is beschikbaar als een gehoste service die toegankelijk is via internet en waarbij afrekening plaatsvindt via een abonnementsstructuur. Investeringen in hardware en software gaan aanzienlijk naar beneden. Bedrijven kunnen SaaS bijvoorbeeld inzetten om goedkoop gebruik te kunnen maken van verschillende widgets en gadgets.

Web 3.0 wordt nog te vaak gezien als technologie. Maar het is veel meer dan enkel en alleen een technologie. Informatie staat centraal en het gaat veel meer om het delen en personaliseren van informatie. De mogelijkheden zijn onuitputtelijk.

Meer over

Architectuur

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Computable.nl

    Virtualisatie heruitgevonden met VM’s en Containers

    15 redenen om bestaande virtuele machines te behouden en ruimte te creëren voor vernieuwing

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Barco introduceert nieuw vergadersyste...

    Videoconferencing is volledig ingeburgerd in de vergaderzaal. Met ClickShare heeft Barco een oplossing om gemakkelijk en draadloos videovergaderingen te starten...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Nexperia
    Cloud & Infrastructuur

    Nexperia-topman wilde 40 procent personeel in Europa ontslaan

    Overheid

    VVD: wij willen een ‘AcICT on steroids’

    Cloud & Infrastructuur

    Investering van twee miljoen in sociaal sportnetwerk CityLegends  

    Governance & Privacy

    Norea onderstreept waarschuwing soevereiniteit AFM en DNB

    Philipp Strasmann Cybersecurity
    Security & Awareness

    De onvermijdelijke verschuiving naar preëmptieve cyberbeveiliging

    TPU
    Data & AI

    Kort: Google en Anthropic in tpu-deal van vele miljarden, Clippy is Back! (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs