Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Seminar Zarafa, Red Hat en Dupaco over Linux-migratie

15 februari 2008 - 09:34ActueelCloud & Infrastructuur

Tien nauwkeurig geselecteerde resellers werden bij Dupaco in Leusden op 14 februari voorbereid op een mogelijke Linux-migratiegolf. Brian Joseph, directeur van Zarafa, sprak met CRN Nederland tijdens deze eerste van twee seminars.

Hij ziet dit als een serieuze stap om partners concrete tools aan te bieden. Het gaat om hoe je omzet uit migraties kunt realiseren en klanten kunt helpen van een Microsoft-mailomgeving over te gaan op Linux. Daar is namelijk volgens Dupaco, Red Hat en Zarafa steeds meer vraag naar.

Met de twee seminars onder motto "2008 Migratiejaar" spelen ze in op de verwachte gevolgen van het Actieplan Open Standaarden van staatssecretaris Frank Heemskerk (Economische Zaken), waarmee de Tweede Kamer onlangs instemde. Daarin is vastgelegd dat de overheid voortaan kiest voor open bestandsformaten, zoals OpenDocument, in plaats van gesloten formaten, waarvan de technische specificaties geheim zijn. Ook zou de overheid waar mogelijk voorrang geven aan open-sourcesoftware.

Onafhankelijk onderzoek door Laura Diablo van de Yankeegroep toont ook aan dat een migratiegolf verwacht kan worden. Wereldwijd werden honderden bedrijven gebeld, waarvan 25 procent aangaven niet naar Exchange 2007 lijn te willen gaan, maar alternatieven te zoeken in bijvoorbeeld Linux. Vooral de hoge kosten en complexe uitrol vormen drempels.

Over het algemeen werd bij het seminar positief gereageerd door partners. De vraag hoe commercieel gezien voordeel behaald kan worden uit licentiekostenbesparingen bleef onbeantwoord. Het is namelijk nog steeds ingewikkeld voor een reseller om duidelijkheid te krijgen over wat virtualisatie en andere nieuwe technologieën voor gevolgen hebben voor softwarelicenties. Daarover beraadt Dupaco zich nog en komt binnenkort met een antwoord.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slim verbonden en veilig georganiseerd

    Waarom connectiviteit en security onlosmakelijk verbonden zijn.

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    AchtergrondSecurity & Awareness

    Twee dagen volle bak met prominente ot-rol

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Navo moderniseert it-infrastructuur met Oracle en Thales

    Luchtfoto van het datacenter-complex van Microsoft in Middenmeer.
    ActueelData & AI

    Microsoft breidt datacenter in Wieringermeer fors uit

    ActueelData & AI

    Amsterdams-Russische Nebius ‘hofleverancier’ van Microsoft

    OpinieInnovatie & Transformatie

    ASMI, de stille kracht achter chip van morgen

    Groei
    ActueelInnovatie & Transformatie

    ING: it-dienstensector groeit licht harder dan economie

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs