Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Cloud & Infrastructure

CA breidt Unicenter TNG uit met PC-beheer

27 november 1997 - 23:00AchtergrondCloud & Infrastructure
Roy op het Veld
Roy op het Veld

Computer Associates levert zijn software voor beheer van heterogene IT-infrastructuren voortaan standaard met het product Enterprise CSI (Configuration Standardization Initiative). De beheerfunctionaliteit voor PC’s past in het raamwerk van Unicenter TNG. Het beheer van PC’s wordt daarmee vereenvoudigd en dus goedkoper.

Unicenter is oorspronkelijk meer gericht op zwaardere systemen. CSI kan gebruikt worden voor softwaredistributie, helpdesk-activiteiten, beveiliging tegen virussen en beheer op afstand.
Net als bijvoorbeeld met het pakket Uppercycle van CMG kan met CSI software op een netwerk van PC’s geïnstalleerd worden, waarbij de specifieke configuratie afhangt van het type gebruiker en het type hardware. Volgens Marc Sokol, senior vice-president Advanced Technology, wordt zowel de implementatie als het onderhoud van applicatiesoftware makkelijker: "De meeste organisaties die software van bijvoorbeeld Sap installeren komen vaak niet verder dan een of twee modules. CSI maakt een deel zo’n complex implementatietraject eenvoudiger."

Begeleiden op afstand

De configuraties van verschillende typen gebruikers wordt standaard vastgelegd en geïmplementeerd. Ook kunnen gebruikers op afstand begeleid worden als ze problemen hebben. De systeembeheerder kan op zijn eigen werkplek de problemen op een werkstation bekijken en ze voor de ogen van de gebruiker verhelpen. Verder kunnen onderhoudswerkzaamheden aan PC’s in de nacht uitgevoerd worden. De systeembeheerder kan centraal specificeren van welke bestanden een back-up gemaakt moet worden, of welke machines een controle op virussen nodig hebben. De werkzaamheden kunnen dan buiten de gebruiksuren plaatsvinden.
CSI ondersteunt en borduurt voort op eerdere initiatieven van hardwareleveranciers zoals het Desktop Management Initiative (DMI) en het Wired for Management (WfM). CSI is eigenlijk een soort DMI-plus voor Unicenter. Voor elk type gebruiker is, afhankelijk van zijn werkzaamheden, een standaard-configuratie gedefinieerd. Als een PC of een NetPC uitvalt, kan die vervangen worden en weer volgens dezelfde centraal opgeslagen configuratie worden geïnstalleerd. Deze functionaliteit gaat Microsoft standaard in Windows NT 5.0 leveren. Met het zogenoemde ‘Intellimirror principe’ komt er een kopie van de harde schijf van de gebruiker op een centrale server. Deze variant biedt dus nog ruimte voor individueel ingestelde PC’s.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Netwerk als cruciale securitylaag

    Waarom connectiviteit een sleutelrol krijgt in moderne security

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Data & AI

    Kort: Ai dwingt tot herbouw data-architectuur, Ryanair kiest voor Google Cloud (en meer)

    Google Big Tech
    Cloud & Infrastructure

    ‘Het zou niet wijs zijn om Amerikaanse technologie volledig te negeren’

    Security & Risk

    Kort: LemmaBase opent aanval op ondoorzichtige ai, phisher misbruikt vertrouwen in populaire cloudplatforms (en meer)

    Leopold Aschenbrenner
    IT Industry news

    Gevallen wonderkind pompt 400 miljoen dollar extra in ASML-uitdager

    Cloud & Infrastructure

    TenneT blijkt koper van datacenter ITB2 in Apeldoorn  

    IT Strategy & Transformation

    Kort: Bedrijven blijven hangen in ai-pilots, veel ontslagen in tech-sector (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs