Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

IBM en EMC begraven de strijdbijl

01 april 1999 - 22:003 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
Jasper Bakker
Jasper Bakker

IBM en EMC hebben vorige week besloten samen te werken op het gebied van opslagproducten en de onderliggende technologie. Dit verbond tussen de twee concurrenten heeft een looptijd van vijf jaar en omvat ook een brede uitwisseling van patenten.

EMC, de grootste fabrikant van zware opslagsystemen, zal meer van IBM’s geavanceerde disks kopen en technologische kennis delen. De opslagleverancier betrok al enige tijd schijven bij IBM die het gebruikt in sommige van zijn producten. Die leveringen aan EMC waren in het vierde kwartaal vorig jaar goed voor 10 tot 20 procent van IBM’s totale opslagomzet van 1 miljard dollar. De groei van IBM in de markt voor zwaardere opslagsystemen is ten koste gegaan van Seagate. Die fabrikant produceert overigens vijftig procent van EMC’s disks. In de nabije toekomst zal de alliantie met IBM ook andere producten omvatten, waaronder microprocessoren en moderne, op-maat-gemaakte chips die opslagsystemen aansturen.

Vrucht afwerpen

IBM heeft de afgelopen jaren miljarden dollars gespendeerd aan lange-termijn onderzoek naar nieuwe hardware- en software-technologieën. De computerreus bezit dan ook een recordaantal patenten. Die investeringen beginnen nu vrucht af te werpen, gezien de productie-overeenkomsten met andere bedrijven. Die afnemers zijn vaak ook concurrenten van IBM. Zo sloot het bedrijf vorige maand een monstercontract met Dell ter waarde van zestien miljard dollar. IBM zal de PC-fabrikant voortaan voorzien van componenten voor diens computers. Het feit dat IBM het afgelopen jaar 992 miljoen dollar verloor aan de prijsverlagingen van zijn PC-divisie, speelt ongetwijfeld mee bij de overeenkomst met Dell.
Volgens analisten onderstrepen deze samenwerking het streven van IBM om een rol als technologie-leverancier te verkrijgen. Dit in plaats van een functie als fabrikant van producten. "Deze overeenkomsten tonen aan dat IBM bereid is samen te werken met concurrenten om te profiteren van zijn vooruitstrevende technologische kennis", meent computeranalist Steven Milunovich van marktonderzoeksbureau Merril Lynch. "De EMC-deal is in potentie zeer schadelijk voor IBM’s eigen opslagdivisie, maar het bedrijf als geheel maalt daar niet om", aldus Milunovich.

Doorvechten

IBM benadrukt echter dat het nog steeds concurreert met EMC en zich absoluut toelegt op de markt voor gegevensopslag. "Opslag is meer dan alleen disks. Het gaat bijvoorbeeld ook om het verbinden van disk- en tape-subsystemen en het standaardiseren van technologie. Daar zullen wij nog steeds aan blijven werken", verklaart een woordvoerder. Ondertussen zegt IBM-president Lou Gerstner de verkoop van componenten te beschouwen als één van de grootste potentiële groeimogelijkheden voor het bedrijf.
"Dat IBM deze overeenkomst ziet als een manier om zijn diskdrive-verkoop te stimuleren, is in wezen een erkenning van het feit dat EMC duidelijk de dominante speler is in de opslagmarkt", zegt analist Amit Chopra van investeringsbank Credit Suisse First Boston. Volgens cijfers van onderzoeksbureau Dataquest bedient EMC 35 procent van de markt voor externe opslagsystemen, terwijl IBM op 22 procent zit.

Meer over

Storage

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    AI Twin – we vervangen geen mens...

    Mobile XL helpt je op weg met je eigen AI Twin Stel je voor een AI Twin, een digitale kopie...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Haven van de toekomst: digitaal en klimaatneutraal

    Carrière

    Kort: Nieuwe KPN-cao mét reservistenregeling, Philips koopt Spectrawave (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Commerciële quantumcomputer komt dichterbij

    Innovatie & Transformatie

    Digitale sector steunt Wennink: knelpunten dringend oplossen

    EDIC EU digitaal
    Cloud & Infrastructuur

    Nederland voorzitter Europees digitaal consortium Edic

    shutterstock_2613992723 one photo 16x9
    Security & Awareness

    Het nieuwe ransomwarehandboek: ai-gestuurde afpersing en data-first-aanvallen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs