Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Kwart Nederlandse ict-banen verdwijnt

01 april 2004 - 22:00AchtergrondCarrière
Robbert Hoeffnagel
Robbert Hoeffnagel

Een kwart van de ict-arbeidsplaatsen in westerse landen wordt de komende zes jaar verplaatst naar offshore-landen als India, China of Rusland. Voor Nederland betekent dit dat we rekening moeten houden met een verlies van circa vijftigduizend arbeidsplaatsen.

Die voorspelling deed Gartner-analist Roger Cox onlangs tijdens het Gartner Symposium/ITxpo in Barcelona. Hoewel Cox aangaf dat in het westen tegelijkertijd nieuwe ict-arbeidsplaatsen zullen worden gecreëerd, gaat het toch om een forse verschuiving van werkgelegenheid.
“Wij hanteren iets andere cijfers en percentages, maar we komen in grote lijnen tot dezelfde conclusie”, zegt Marcel Warmerdam, research director van IDC in Amsterdam. “Wij schatten dat in Nederland een kwart miljoen mensen hun brood verdienen met ict. Twintig- tot vijfentwintigduizend van die arbeidsplaatsen verdwijnen de komende jaren richting India en anderen landen.”
De overheid, zo stelt Warmerdam, gaat er vanuit dat het aantal arbeidsplaatsen op het gebied van ict zal blijven toenemen. Dat klopt dus niet. Hoewel een uitsplitsing naar bijvoorbeeld ict-aanbieders en -gebruikers nog niet te maken is, staan volgens Warmerdam onder andere functies op het gebied programmering en beheer op de tocht.
“We zullen ons moeten afvragen wat er voor Nederland overblijft”, reageert Sylvia Roelofs van belangenvereniging Nederland-ICT. “We doen momenteel zelf een onderzoek, dus ik weet niet of deze cijfers inderdaad kloppen. Een kwart lijkt me wellicht wat veel. Maar globale uitbesteding is natuurlijk wel een duidelijke en in onze visie onomkeerbare trend. Nederland zal zich dus moeten afvragen waar zij dan wel innovatief is.”< BR>

Meer over

Offshoring

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialSecurity & Awareness

    Cybersec Netherlands 2025 – Programma...

    Keynotes over cloud, AI en geopolitiek: het programma van Cybersec Netherlands raakt de kern van digitale weerbaarheid

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    Vraag naar tijdelijke ICT’er groeit fors

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • – Phishing
    • – Ransomware

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs