Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Privacy-krom

12 april 2001 - 22:00OpinieCloud & Infrastructuur
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Microsoft is opnieuw verwikkeld in een privacy-schandaal. De softwaremoloch kan het kennelijk niet laten gebruikersgegevens te oogsten. Overigens claimt het bedrijf wederom dat privacy-schending geenszins de intentie was en dat het geen weet had van zijn misstap.

Deze keer gaat het om de gebruiksvoorwaarden voor Microsofts online-inlogdienst Passport. Die portier voor de MSN-sites (Microsoft Network) – waaronder de gratis e-maildienst Hotmail – moet op termijn ook de authentisering voor de .Net-softwarediensten verzorgen. Afgelopen week kwam aan het licht dat de Passport-voorwaarden – die gebruikers moeten accepteren voor toegang tot de ‘onderliggende’ diensten – een erg omstreden clausule bevat, die Microsoft en aangesloten bedrijven het recht geeft alle persoonlijke informatie van mensen te gebruiken, wijzigen, kopiëren, distribueren, verkopen enzovoort.
Nu was al enige tijd bekend dat Hotmails inkomsten deels komen uit het verkopen van zijn mailadressen en gebruikersbestanden aan bulk-mailers ofwel spammers. Nieuw is het brede bereik en de ruime toepasbaarheid van de Passport-voorwaarden. De softwaremonopolist reageerde opvallend vlot: de clausule is niet zo bedoeld en kan genegeerd worden. Bovendien hebben de onderliggende diensten eigen gebruiksvoorwaarden. Toch vermeldt de Passport-verklaring dat er overkoepelende voorwaarden in staan. Inmiddels heeft Microsoft de voorwaarden aangepast, maar alleen voor ‘Amerikaanse’ websurfers, op basis van de taalinstelling in Windows.
De Amerikaanse en Europese overheden twisten nog over elektronische handel versus privacy, waarbij juist Europa hamert op privacy-bescherming. Het bedrijfsleven, deze week met Microsoft voorop, heeft allang gekozen vóór handel, desnoods ten koste van privacy.

Meer over

Privacy

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    Vrouwe Justitia
    ActueelCloud & Infrastructuur

    VMware haalt bakzeil bij Haagse rechter om Rijkswaterstaat

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Groningse doorbraak bij 3d-printtechniek voor robotjes

    Ontslagen
    ActueelCarrière

    ASML ontslaat it-manager om dubbelrol, IFS brengt ai-agent naar fabrieksvloer (en meer)

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Overname E-Storage is voor PQR strategische zet in bescherming klantdata

    ActueelSecurity & Awareness

    Kort: PQR lijft E-Storage in, Fox-IT en Xerox it-partners van de Navo-top (en meer)

    ActueelCarrière

    Kort: Wagenaar wint Microsoft Power Women Award, Deense investeerder neemt Aimms over (en meer)

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs