Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Atos wil weer praten over arbeidsvoorwaarden

31 juli 2009 - 09:11ActueelCarrièreAtos

Ict-dienstverlener Atos Origin heeft met de centrale ondernemingsraad een convenant gesloten voor arbeidsvoorwaardenoverleg. De afspraak is nodig omdat in 2008 het cao-overleg met de vakbonden werd afgebroken. De directie wilde toen niet spreken over de beloningssystematiek, wat de bonden juist wel wilden. Ook voor 2010 valt een eventuele loonsverhoging buiten het overleg.

In het convenant is afgesproken dat de centrale ondernemingsraad en de directie jaarlijks een collectief arbeidsvoorwaardenpakket afspreken. Voor een eventuele collectieve loonsverhoging ligt de uiteindelijke beslissing echter bij de werkgever, vertelt de woordvoerster. ‘Met de centrale ondernemingsraad bespreken we het totale pakket van arbeidsvoorwaarden, ook de loonparagraaf.’ Ze geeft toe dat het belangrijkste deel van die paragraaf betrekking heeft op de zogeheten loonruimte, de verhoging die dus zonder overleg wordt bepaald.

CAO 2007
De basis voor het arbeidsvoorwaardenoverleg is de cao van het jaar 2007. Doordat sindsdien geen nieuwe cao tot stand is gekomen, liepen de meeste bepalingen door in 2008 en 2009. Sommige voorwaarden werden wel tussentijds aangepast. ‘Dit is steeds in overleg met de centrale ondernemingsraad gebeurd.’ De woordvoerster weet niet of deze wijzigingen ook betrekking hadden op de loonruimte.

De centrale ondernemingsraad kan voor de onderhandelingen interne bedrijfsinformatie gebruiken, een beroep doen op medezeggenschapsraden en medewerkersvertegenwoordigingen en rechtstreekse achterbanraadpleging organiseren. Als de twee gesprekspartners niet tot een akkoord komen, kunnen ze een bemiddelingscommissie inschakelen.

Na de zomer
Het eerste collectieve arbeidsvoorwaardenoverleg tussen Atos Origin en centrale ondernemingsraad begint ‘na de zomer’, zegt de woordvoerster. Het betreft de voorwaarden voor 2010. Het convenant wordt geëvalueerd, hoewel de voorlichtster niet weet op welk moment. De looptijd van het akkoord is haar ook onbekend.

 

Meer over

Arbeidsvoorwaarden

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Governance & Privacy

    Kort: Gemeenten boeken weinig winst in security, VGZ verlengt werkplekcontract met OGD (en meer)

    Data & AI

    Deloitte bundelt EMEA-activiteiten en investeert fors in ai en soevereiniteit

    Carrière

    ASML overtuigt vakbonden niet over nut en noodzaak van reorganisatie

    Innovatie & Transformatie

    De contouren van de ai-native enterprise

    Carrière

    Bill Gates biedt personeel Foundation excuses aan

    Carrière

    ASML blijft gesprek weigeren met Ierse vakbond

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs