Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Verkoopsite simlockvrije iPhones onder vuur

07 augustus 2008 - 09:293 minuten leestijdActueelCloud & Infrastructuur

Een actie rond de verkoop van simlockvrije iPhones lijkt aardig uit de hand te lopen. De website iPhonehelpdesk.nl die de toestellen enkele weken geleden in een beperkte oplage aanbood is “wegens omstandigheden offline” gegaan. “Vandaag bestellen is 8 augustus ontvangen,” beloofde de site kort geleden nog.

Enkele klanten die geld hadden overgemaakt en geen toestel hadden ontvangen hebben woensdag aangifte gedaan wegens oplichting.

Onduidelijk is of hiervan sprake is. De site heeft vanaf het begin gemeld dat men de beschikking had over een beperkt aantal toestellen en mogelijk kan men de vraag niet meer aan. Bellen met het bedrijf gaat echter niet meer, alle eerder geadverteerde telefoonnnummers zijn afgesloten.

De vennootschappen waar klanten geld naar moesten overmaken (MR Z B.V. en MR ED B.V.) zijn niet meer aanwezig op het vestigingsadres aan de Weesperstraat in Amsterdam. Ook op email wordt niet meer gereageerd. De site staat op naam van Rob van Zanten, die ook diverse andere sites heeft en een bedrijf genaamd Mirzanti BV uit Maarssen.

Het bedrijf bood de toestellen aan voor resp. 540 en 620 euro. Volgens woordvoerder Floor de Haan was het "volkomen legaal wat wij doen, het enige is dat Apple niet toestaat via iTunes de telefoonsoftware te  updaten. De iPhone 3G leveren wij met  firmware 1.1.4 met een gratis update naar 2.0."

Volgens enkele (eerdere) mails gericht aan klanten is er sprake van overmacht. "Het probleem is dat we de hoeveelheid mails en telkefoontjes gewoon onderschat hebben.," liet het bedrijf weten. "Het zijn echt duizenden mails per dag en duizenden telefoontjes per dag, dat is voor een klein bedrijf gewoon even enorm aanpoten. Nog 2 weekjes en dan is de hausse voorbij, dan zal alles een stuk soepeler lopen."

iPhonehelpdesk.nl schreef de vertraagde levering toe aan problemen bij de toeleverancier of het nog niet beschikbaar zijn van een unlockmethode. Een aantal klanten heeft een gelockt toestel gekregen in afwachting van software. Daarbij bleek het te gaan om oude toestellen (eerste generatie iPhones) uit de VS, inclusief AT&T-kaart.

De Stichting Criminaliteitsbestrijding uit Zaandam gaat zich met de zaak bemoeien. "Normaal doen we dit niet," zegt directeur Stef Hendriks tegen Emerce. "Alleen hebben ze ons adres op een website vermeld en toen kwam er elke minuut een zevental mails binnen. Ik heb nu ongeveer honderd klanten die geen telefoon hebben gekregen. Qua omzet gaat dat al richting het miljoen. We hebben al het nodige nagetrokken, adressen en vennootschappen, en ik verwacht dat we de eigenaar spoedig te spreken krijgen. Ik sluit oplichting nog even uit. Het mag geen heksenjacht worden."

 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Virtualisatie heroverwogen

    Waarom enterprise IT opnieuw kijkt naar kosten, schaal en flexibiliteit

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Stichting Optimale Samenwerking in samenwerking met INKIS B.V.

    Datagedreven integrale aanpak van complexe casuïstiek in het sociaal domein (Stichting Optimale Samenwerking in samenwerking met INKIS B.V.)
    Pijl naar rechts icoon

    osapiens

    Hoe Solo midocean van duurzaamheidsregels een groeikans maakt (Osapiens)
    Pijl naar rechts icoon

    AI Flitsmeester

    Interactieve flitskaarten (AI Flitsmeester)
    Pijl naar rechts icoon

    AgentsLab

    AgentsLab
    Pijl naar rechts icoon

    Genesys

    Genesys Cloud Agentic Virtual Agent powered by LAMs (Genesys Cloud)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    De QR-code als strategische sleutel vo...

    Productdata speelt een belangrijke rol binnen productieketens. Consumenten verwachten transparantie en ketenpartners vragen om betrouwbare informatie. En ook wet- en regelgeving stelt steeds hogere eisen aan de beschikbaarheid en kwaliteit...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Dashboard Rekenkamer biedt blik op overheid, Xebia sluit Europees pact met OVHcloud (en meer)

    10 regels voor ot
    Cloud & Infrastructuur

    10 vragen over de regels voor OT 

    DeepL
    Data & AI

    Duitse DeepL stapt over naar AWS

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Equinix maakt scholieren warm voor datacenters, Paul Brainerd overleden (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    ASML sleept megadeal SK Hynix binnen

    Cloud & Infrastructuur

    Dertig jaar na de eerste robuuste CF-25 is er de Panasonic Toughbook 56  

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs