Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Europarlementariërs: 20 miljoen tegen internetcensuur

05 augustus 2008 - 12:01ActueelCloud & InfrastructuurEuropees Parlement

Acht europarlementariërs stellen een richtlijn voor die vrijheid van meningsuiting en informatie verankert in Europese wetgeving. Met jaarlijks 20 miljoen euro moet anti-censuursoftware worden gemaakt. De richtlijn legt exportbeperkingen op naar bijvoorbeeld China.

De Nederlandse europarlementariër Jules Maaten is een van de 8 volksvertegenwoordigers, met verschillende achtergronden, die afgelopen maanden schreef aan het voorstel voor de nieuwe Europese richtlijn Global Online Freedom Act (GOFA).

Landen die internet censureren of hun burgers verhinderen feiten, meningen en informatie te verspreiden, zouden in een zwartboek moeten worden opgenomen.

Maaten schreef onlangs in een column in Het Financieele Dagblad: "De censuur op het internet in autoritaire staten ontwikkelt zich van de toegang blokkeren tot informatie naar vormen van intimidatie en het aanjagen van angst, ook wel Censuur 2.0 genoemd. In China verschijnt een politieagentje op het beeldscherm als omstreden informatie wordt gezocht en er bestaat cyberpolitie. Ook moeten Chinese internetgebruikers in internetcafés zich met naam en toenaam registreren."

De politicus wil dit soort praktijken uitbannen.

De namen van de censuurlanden moeten daarom jaarlijks in de landenberichten worden opgenomen. In dat soort documenten staat bijvoorbeeld ook of de doodsstraf in een land van toepassing is. Daaraan zou de digitale vrijheid van meningsuiting moeten worden toegevoegd.

Aan naties die de mensenrechten schenden, moet volgens het voorstel exportbeperkingen worden opgelegd. Bovendien mag het Europese bedrijfsleven aan hen geen software en hardware meer leveren die voor de censuurpraktijken worden gebruikt.

Het achttal stelt voor om jaarlijks 20 miljoen euro beschikbaar te stellen voor de ontwikkeling van software en protocollen om de digitale mensenrechten te bevorderen. Daarmee zou onder andere software gemaakt moeten worden om digitale blokkades, zoals de veelbesproken ‘Chinese Firewall‘.

Zodra het voorstel door genoeg van de 732 parlementariërs en de Commissie is aangenomen, moeten evangelisatiepraktijken beginnen. De politici stellen dat de principes van hun document dan ook aan de man moeten worden gebracht bij de OESO en de WHO.

Meer over

Architectuur

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    AI Twin – we vervangen geen mens...

    Mobile XL helpt je op weg met je eigen AI Twin Stel je voor een AI Twin, een digitale kopie...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Haven van de toekomst: digitaal en klimaatneutraal

    Carrière

    Kort: Nieuwe KPN-cao mét reservistenregeling, Philips koopt Spectrawave (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Commerciële quantumcomputer komt dichterbij

    Innovatie & Transformatie

    Digitale sector steunt Wennink: knelpunten dringend oplossen

    EDIC EU digitaal
    Cloud & Infrastructuur

    Nederland voorzitter Europees digitaal consortium Edic

    shutterstock_2613992723 one photo 16x9
    Security & Awareness

    Het nieuwe ransomwarehandboek: ai-gestuurde afpersing en data-first-aanvallen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs