Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Data Science-prijs voor Pacmed, Philips en Kingma

14 juni 2019 - 09:39ActueelInnovatie & TransformatiePacmedPhilips
Diederik Toet
Diederik Toet

Voor de derde maal zijn de Nederlandse Data Science-prijzen uitgereikt. Startup Pacmed ontving de Anthony Fokker-prijs, Philips Research won de Hendrik Lorentz-prijs en wetenschapper Diederik Kingma sleepte de Gerrit van Dijk-prijs in de wacht.

De Koninklijke Hollandsche Maatschappij der Wetenschappen (KHMW) en de Big Data Alliance (BDA) reikten gisteren de Nederlandse Data Science-prijzen in de Jheronimus Academy of Data Science in Den Bosch uit. 

De KHMW heeft sinds 1752 als doel een brug te slaan tussen wetenschap en samenleving. De BDA beoogt het ontsluiten van kennis, delen van expertise en onderzoek en het stimuleren van innovatie op datagebied. Bij de alliantie zijn bedrijven, universiteiten en onderzoeksinstellingen aangesloten.

Tools voor de zorgsector

Pacmed ontving de Anthony Fokker-prijs, een prijs van drieduizend euro voor ondernemingen die korter dan vijf jaar bestaan en datawetenschap toepassen. Pacmed ontwikkelt beslissingsondersteunende tools voor de zorgsector. De tools zijn gebaseerd op de analyse van routine-zorggegevens. Zorgverleners kunnen ermee behandelbeslissingen nemen gebaseerd op de uitkomsten uit de praktijk bij vergelijkbare patiënten.

Philips Research ontving de Hendrik Lorentz-prijs, een prijs voor bedrijven of overheden die datawetenschap toepassen. Aan de hand van kunstmatige intelligentie ontwikkelt de onderzoeksafdeling van Philips-producten die een gezonde levensstijl stimuleren en ziekten voorkomen. De jury roemt Philips’ slaaphulp SmartSleep DeepSleep en de tumor-monitoringtool OncoSignal.

Bayesiaanse inferentie

Diederik Kingma won de Gerrit van Dijk-prijs met zijn proefschrift ‘Variational Inference and Deep Learning: A New Synthesis’. De wetenschappelijk onderzoeker naar machine learning rondde in oktober 2017 zijn PhD cum laude af met dit proefschrift.

Kingma’s onderzoek gaat over de Bayesiaanse inferentie: wat is de voorwaardelijke kans op een gebeurtenis Y gegeven dat X plaatsvindt? Deze vraag is relevant bij de herkenning van objecten in afbeeldingen. Kan een computer bijvoorbeeld een auto herkennen zonder dat je dat aangeeft? Het proefschrift kreeg volgens de jury 25.000 vermeldingen op conferenties en in tijdschriften, wat ongekend veel is.

Onder meer de Universiteit van Amsterdam, Oracle en Ortec ondersteunen de organisatie van de Nederlandse Data Science-prijzen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    YaWorks

    Hogeschool Utrecht ontwikkelt met YaWorks fundament voor onderwijsinnovatie
    Pijl naar rechts icoon

    Circular IT group

    Nieuw is circulair
    Pijl naar rechts icoon

    Service Planet Rotterdam B.V.

    HP Workspace ProConnect
    Pijl naar rechts icoon

    IT Student Lab

    FarmChat
    Pijl naar rechts icoon

    Werkstroom Methode

    Werkstroom Methode: werk zichtbaar maken zonder Scrum, zonder sprint, zonder hyp
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon
    Stuur je case voor de Computable Awards en word getoond op de website!
    Ik wil een case insturenIcoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Data & AI

    Via efficiënte poc naar data science-oplossing

    Innovatie & Transformatie

    Vergroot slagingskans van een data science-project

    arts
    Zorg

    Philips koopt remote hartmonitor-specialist

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs