Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Hoe lang gaat het telefoontoestel nog mee?

06 juli 2010 - 15:293 minuten leestijdOpinieCloud & Infrastructuur
ir. Pierre Ottenheim
ir. Pierre Ottenheim

We zijn al meer dan honderd jaar gewend aan de telefoon. Gedurende deze tijd is de telefoon langzaam geëvolueerd van een analoge- naar een IP-versie met een lcd-scherm en multifunctionele knoppen. Zal de telefoon in de toekomst blijven bestaan of wordt hij van de buro’s verdreven?

Met de komst van applicaties zoals de Microsoft Office Communicator lijkt de telefoon geen lang leven beschoren. Het bellen met deze softphone-applicatie is immers veel gebruikersvriendelijker dan met behulp van de telefoon. Wie weet er binnen de organisatie uit zijn hoofd hoe hij met een telefoon een conference call op moet zetten? Door de telefonie functies te verhuizen naar de desktop wordt het opzetten van een conference call net zo eenvoudig als het sturen van een agenda verzoek.

Qua gebruikersgemak legt de telefoon het af tegen de desktop. Echter, de telefoon als audio device is nog steeds een handig apparaat. De hoorn oppakken is voldoende om een gesprek aan te nemen. De telefoon is permanent op het buro aanwezig en je hoeft niet eerst allerlei usb-devices in je laptop te steken voordat je kan bellen. Een pc/laptop met ingebouwde hoorn is helaas nog niet op de markt verkrijgbaar.

Draadloos

Natuurlijk is het mogelijk om een draadloze headset te gebruiken, maar die moet je dan wel permanent dragen. Want de kans is groot dat het telefoongesprek al naar de voicemail is gerouteerd tegen de tijd dat je zo'n draadloze headset goed op je oor hebt gezet. Niet in elke organisatie is de headset een geaccepteerd audiodevice omdat men zo gewend is aan de telefoon en elke gelijkenis met Dr. Spock en Starttrek voorkomen dient te worden.

Sommige gebruikers vinden in de mobiele telefoon het alternatief voor de vaste telefoon. Echter indoor dekking van de mobiele telefoon laat soms te wensen over en waarom zou een onderneming zichzelf afhankelijk maken van het openbare mobiele telefonienetwerk terwijl er vaak een goed intern lan-netwerk beschikbaar is. Bovendien is de mobiele telefoon over het algemeen beperkt of niet geïntegreerd met telefonie omgeving van de organisatie. Een van de voordelen van Unified Communications is dat je vooraf kan zien of personen bereikbaar zijn. Als iemand in gesprek is op zijn mobiele telefoon, is de presence status van de gebruiker nog steeds 'beschikbaar' omdat de mobiele telefoon een openbaar device is en meestal niet verbonden is met de ict-omgeving van de organisatie.

Zou het niet handig zijn om de mobiele telefoon te gebruiken als audiodevice voor de telefonie functies van de laptop? De meeste laptop gebruikers hebben ook een mobiele telefoon en beide devices beschikken over bluetooth om een audioverbinding te maken. Zodra de gebruiker zich bij zijn laptop begeeft maakt zijn mobiele telefoon onderdeel uit van de desktop en is dan volledig geïntegreerd met de telefonie-omgeving van de organisatie. Als de gebruiker in een meeting zit of door het pand zwerft, is hij gewoon bereikbaar via zijn openbare gsm-nummer. De ideale oplossing voor de flexwerker.

Maar niet iedere medewerker is flexwerker of heeft een mobiele telefoon. Ook zijn softphone-oplossingen nog niet dominant in organisaties aanwezig. Waardoor de vraag naar geïntegreerde telefoonaudio mogelijkheden in pc of laptop nog niet heel erg groot is. Tot die tijd zal de telefoon maar langzaam terrein prijs geven.

Meer over

BluetoothGSMOfficeTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Virtualisatie heroverwogen

    Waarom enterprise IT opnieuw kijkt naar kosten, schaal en flexibiliteit

    Computable.nl

    Hoe raakt NIS2 ook jouw bedrijf?

    De nieuwe cyberregels voor het MKB in aantocht

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    HackShield Future Cyber Heroes

    85.000 kinderen praten over veilig gamen met HackShield
    Pijl naar rechts icoon

    Wiz

    Wiz versterkt cyber resilience met contextgedreven cloudsecurity
    Pijl naar rechts icoon

    Getac

    Realtime inzicht als fundament voor digitale transformatie
    Pijl naar rechts icoon

    JBT Marel

    TechDoc Finder: AI-zoekagent voor service engineers
    Pijl naar rechts icoon

    Milieu Service Nederland

    WIN-platform: realtime afvaldata voor inzameling en facturatie
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon
    Stuur je case voor de Computable Awards en word getoond op de website!
    Ik wil een case insturenIcoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Microsoft onthult netwerktechnieken die datacenters zuiniger maken

    Cloud & Infrastructuur

    Eerenberg (Financiën) houdt vast aan belastingdeal met Fast Enterprises

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Mastercard verleidt fin­tech­star­tups, Vertiv en Nvidia tillen ai-fabriek omhoog (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Ook (eveneens Amerikaanse) Equinix kan dienst­ver­le­ning DigiD verstoren

    Software & Development

    Omstreden omzetbelastingsysteem op termijn naar de cloud

    Cloud & Infrastructuur

    EU Cloud Sovereignty Framework: beleidsstuk dat geen slaappil is

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs