Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Acer zoekt het hogerop

11 november 2004 - 23:003 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
Mels Dees
Mels Dees

Tijdens een bijeenkomst op Malta onthulde de nieuwe topman van Acer, Gianfranco Lanci, de strategie van de fabrikant en analyseerde hij de Europese markt.

  
Lanci: “In de segmenten waarin we meespelen willen we steeds op redelijke termijn bij de top drie kunnen horen, anders handhaven we activiteiten in een dergelijk segment niet.”
Er zijn tot nu toe in 2004 meer computers verkocht dan verwacht. In de Emea-regio gaat het om 8,2 miljoen desktops tegen 3,4 miljoen notebooks. Kijkend naar de totale pc-markt is in de Emea-regio een jaar op jaar groei van 19 procent te zien. Gianfranco Lanci: “De eerste helft van 2004 was bijzonder positief, dat zal ook de tweede helft nog zo zijn, maar wellicht hebben we de echte piek in de verkopen al bereikt.”
Aanval op top desktopmarkt
Acer opent ook in Nederland de aanval op de desktopmarkt en wil op korte termijn een topspeler zijn. Marc Pauly, country manager Benelux: “Met nieuwe producten en tegen een scherpe prijs willen we een groot marktaandeel veroveren.” De fabrikant kiest daarbij voor een zelfde methode die ook leidde tot een toppositie binnen de notebookmarkt.
Ook op het gebied van servers wil Acer nadrukkelijker van zich doen spreken: “de verkoop van servers vereist een andere aanpak, omdat het in veel mindere zin commodity producten zijn. Door gebruik te maken van expertise bij onze verkooppartners denken we echter concurrerend te zijn met collega fabrikanten.”
Opvallend zijn de verschillen tussen de diverse Europese landen: “Van elke drie computers wordt er één verkocht buiten West-Europa.” De invloed van de sterk in waarde fluctuerende dollar is (nog steeds) groot op de pc-verkopen in Europa. “Alleen als de dollar niet verder in waarde daalt zullen de prijzen niet verder zakken.”
De sterke groei in desktopverkoop is verrassend. “Het vervangen van pc’s in het bedrijfsleven is toch eindelijk op gang gekomen.” Lanci ziet die trend ook wel bij de midden- en kleinbedrijven, maar merkt dat daar eerder sprake is van een inhaalslag richting notebooks. Consumenten vervangen momenteel vrij massaal, om gebuikt te kunnen maken van verschillende vormen van digitaal entertainment.

Sterk in notebooks

Fabrikant Acer heeft zich ontwikkeld tot een topspeler binnen de notebookmarkt in Europa, en wil datzelfde bereiken bij pc’s, servers en beamers. Lanci: “In de segmenten waarin we meespelen willen we steeds op redelijke termijn bij de top drie kunnen horen, anders handhaven we activiteiten in een dergelijk segment niet.”
Voor de nabije toekomst verwacht de topman een duidelijke push door Intel en Microsoft richting Media Center, ook omdat het prijsverschil met de traditionele pc kleiner wordt en er een groter aanbod aan producten en diensten ontstaat waarvoor een Media Center nodig is. “Bottleneck zis echter de beschikbaarheid van breedband. In Europa zal in 2007 een derde van de huishoudens een breedbandaansluiting hebben.”< BR>

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    NIS2: Europese richtlijn maakt cyberse...

    De Europese NIS2-richtlijn zet cybersecurity definitief op de strategische agenda. Organisaties in vitale sectoren krijgen te maken met strengere eisen...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Digitale sector steunt Wennink: knelpunten dringend oplossen

    EDIC EU digitaal
    Cloud & Infrastructuur

    Nederland voorzitter Europees digitaal consortium Edic

    shutterstock_2613992723 one photo 16x9
    Security & Awareness

    Het nieuwe ransomwarehandboek: ai-gestuurde afpersing en data-first-aanvallen

    Innovatie & Transformatie

    Rapport Wennink pleit voor veel ai, fotonica en halfgeleiders

    Cloud & Infrastructuur

    Event | AWS re:Invent 2025

    Cloud & Infrastructuur

    Aardobservatie als motor voor verantwoorde supply chains

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs