Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Office 11 niet voor elk besturingssysteem

29 oktober 2002 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

De nieuwe versie van Microsoft Office werkt alleen met de nieuwste besturingssystemen van Microsoft. Besturingssystemen als Windows 98, Millennium Edition of Windows NT worden niet ondersteund.

Toen Office XP begin dit jaar uitgebracht werd, bleek ook al dat er geen ondersteuning meer was voor Windows 95. Nu worden ook een heleboel andere besturingssystemen niet langer ondersteund. Een en ander bleek toen Office 11 vorige week als beta-versie werd uitgebracht: een aantal beta-testers werden uit het programma geweerd omdat ze met oudere besturingssystemen wilden werken.
 
Analisten in de Verenigde Staten zien in deze strategie een nieuwe poging van Microsoft om klanten te dwingen over te stappen op nieuwere versies van zijn besturingssystemen. Dit kan de relaties tussen grote bedrijven en Microsoft verder verzuren. Volgens IDC gebruikt slechts 20 procent van de Windows-gebruikers de door Office 11 ondersteunde besturingssystemen. Microsoft zegt dat het betatesten ervoor kan zorgen dat toch nog besturingssystemen toegevoegd worden.

Meer over

Windows 95/98/MeWindows NT

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    3 reacties op “Office 11 niet voor elk besturingssysteem”

    1. Rob schreef:
      30 oktober 2002 om 17:10

      Het blijft verbazingwekkend creatief van Microsoft om zijn produkten aan de mens te brengen. Het zou hen sieren deze creativiteit onder te brengen in de ontwikkeling van echt nieuwe software.

      Login om te reageren
    2. ad schreef:
      31 oktober 2002 om 02:11

      maar goed dat we openoffice hebben
      http://nl.openoffice.org/index.html

      Login om te reageren
    3. Joachim schreef:
      31 oktober 2002 om 07:33

      Deze lock-in strategy is natuurlijk niet verwonderlijk. Microsoft moet naar XML gebaseerd bestandsformaat, vanwege de hype, die ze mede hebben veroorzaakt en natuurlijk StarOffice/OpenOffice bestandsformaat, dat XML gebaseerd is. Echter kunnen ze hun bestandsformaat ook niet vrijgeven, dit zou vrij spel voor de concurrentie betekenen. Tevens is dit een mooie gelegenheid om schoon schip te maken en wat oude Windows versies te dumpen. En nog meer lock-in te creeren door een nieuwe opslag methodiek, d.m.v. een data-base en dot Net intergratie. Dit heeft aan de ene kant zijn voordelen, maar geeft Microsoft nog een grotere grip op haar klanten.
      Er zijn ook goede alternatieven, die perfect omgaan met de oudere Word bestands formaten, soms beter dan de oudere Word versie zelf. Deze zijn o.a. StarOffice/OpenOffice, AbiWord, KOffice, (Corel/Xandros WordPerfect ?), e.a. Laten we hier op richten, want deze paketten voor zien de meeste gebruikers met meer dan voldoende functionaliteit, zijn een stuk goed koper (sommige gratis), sommige hebben bestandsformaten die kleiner zijn dan die van Word, bieden functionaliteit en toegankelijkheid beter dan Word, goede integratie met spreadsheet programmatuur e.d.
      En het argument het Word is de ‘standaard’ ? Welk Word formaat 95, 6.0, 97/2000 of straks 11.0 ? Dit zijn bij mijn weten allemaal verschillende formaten. Laten we een algemeen geaccepteerde open standaard nemen zoals PDF of HTML/XHTML. Deze zijn tevens minder virus gevoelig.
      Waarom ons laten afzetten door Microsoft voor weer een versie van Microsoft Office ?

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Fred Streefland
    Awards NieuwsInnovatie & Transformatie

    Cyber Resilience: de randvoorwaarde voor elke business

    AchtergrondData & AI

    Intelligentie op de plek waar het ontstaat

    ActueelData & AI

    Kort: 100 miljoen voor Nederlandse ai, down under investeert ook (en meer)

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Navo moderniseert it-infrastructuur met Oracle en Thales

    OpinieInnovatie & Transformatie

    ASMI, de stille kracht achter chip van morgen

    Groei
    ActueelInnovatie & Transformatie

    ING: it-dienstensector groeit licht harder dan economie

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs