Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Intel onthult zwaardere Xeon-processor

03 november 2002 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Intel heeft vandaag een nieuwe uitvoering, codenaam Gallatin, van zijn Xeon MP-processoren uitgebracht. Deze zware variant van de 32-bit Pentium 4-chips draait op kloksnelheden van 1,5 , 1,9 en 2 GHz.

Daarmee is de nieuwe Xeon twee keer zo snel als de voorgaande uitvoering. Voor de 2 GHz-uitvoering heeft Intel de grootte van het Level 3 cache-geheugen weer teruggebracht naar 2 MB. Bij de overgang van de Pentium III Xeons naar de Pentium 4-varianten was dat vanwege de toename in transistoren voor de processor zelf teruggebracht naar 1 MB.
 
De nieuwe chip is geproduceerd op 0,13 micron (130 nanometer), vergeleken met de 0,18 micron van de voorganger. Deze verbeteringen verhogen het prestatieniveau tot wel 38 procent, claimt de producent.
 
De drie grootste Intel-partners – IBM, HP en Dell – hebben vandaag ook computers met de nieuwe processor aangekondigd. Andere computerproducenten volgen op korte termijn, zoals gebruikelijk met nieuwe Intel-chips.
 
De Xeon MP-chips zijn bedoeld voor systemen met meerdere processoren, maar is geoptimaliseerd voor vier-weg servers. Intel heeft een stevige positie in dat marktsegment, wat goed is voor 74 procent van de omzet in de totale servermarkt. Dit blijkt uit een onderzoek dat onderzoeksbureau IDC in september hield.
 
De rest van de servermarkt bestaat uit machines met Risc-processoren, zoals de Ultrasparc van Sun en de Power van IBM. Intel wil deze hardware-platformen beconcurreren met zijn 64-bit Itanium-reeks.
 
De eerste generatie daarvan, codenaam Merced, is echter fors te laat op de markt verschenen en had een tegenvallend prestatieniveau. De tweede generatie verschijnt nu in systemen van IBM, HP, Unisys, NEC en vele anderen. Sun is nog altijd uitzondering; het blijft bij de eigen processorlijn.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Intel brengt serverversie Nocona op de markt

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • – Phishing
    • – Ransomware

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs